Головна Свято В Народному домі села Домашів відбулося свято з нагоди Дня села

В Народному домі села Домашів відбулося свято з нагоди Дня села

СЕЛО МОЄ – ДУШІ КРИНИЦЯ

Під такою назвою 28 липня в Народному домі села Домашів відбулося свято з нагоди Дня села.

Сюди сходилися домашівці та прибували гості. Невдовзі у залі не було де сісти. Свято розпочалося з молебня, який відслужив місцевий парох Олег Мрицак. Опісля переглянули фільм про будівництво Народного дому, яке об’єднало і здружило громаду.

«Села, як і люди, мають свої біографії. У кожного вона своя. Тільки в селі людина може так близько спілкуватися з природою, розуміти її душею. Наші маленькі села майже спорожніли, але для багатьох вони – маленька Батьківщина. Я дякую долі за те, що народилася у цьому благословенному краї, у цьому райському куточку землі, за те, що де б я не була, серцем завжди лину до отчого порогу, до рідної хати, до найдорожчих людей», – з таких слів розпочалося святкове дійство у Народному домі.
Із святом жителів села привітала Домашівський сільський голова Ольга Ващишин, яка, зокрема, сказала: «Село наше – то велика і дружня родина, це наші славні земляки: вчителі, лікарі, землероби, комбайнери, які живуть з нами та в інших місцях, але тут пройшло їх босоноге дитинство, незабутня юність» й закликала домашівців: «бережімо ж наше село, не цураймося його свят та буднів. Рідне село – це ми з вами, це наша Українамати. Домашів – це наш дім, наше коріння і доля, наша кровність і материнська пісня… і криниця нашого родоводу»…

О. Ващишин подякувала громаді, підприємцям, районній владі, спільними зусиллями яких встигли до свята села купити за виділені 60 тисяч гривень з районного бюджету (районна програма) спортивне обладнання, яке встановлено, вуличні тренажери, зробили благоустрій території, зробили лавочки, посадили кущі, встановили огорожу. Місцевий майстер Михайло Томчишин та односельці Іван Кутрань, Микола Яремчук, Юрій Сметана, Микола Левчук, Миколка Яремчук, юнаки з футбольної команди та учні школи і багато інших людей все встановлювали.

Привітав громаду з Днем села й Андрій Дяченко, зазначивши, що «українське село споконвіку було і лишається взірцем працьовитості, виваженості, мудрості й терпіння. Оберегом кращих якостей та чеснот народних. Тут корінь його духовності та культури давніх і добрих традицій. І Домашів одне з таких». Він вручив подяки сільському голові Ользі Ващишин, а також колишньому голові оргкомітету з 2000 по 2009 р. Ганні Тригубі з нагоди свята села і десятиріччя завершення будівництва Народного дому в Домашеві. Вручено нагороди й капітану команди й тренеру футбольному клубу «Домашів» – Івану Лису й Ігорю Хасу. Домашівські копуни виступають в першій лізі району та є переможцем багатьох кубків. Домашівська сільська рада дбає про розвиток спорту на селі, щорічно виділяє кошти на утримання футбольних команд. І цього року з місцевого бюджету було виділено 10 тис. грн. на ФК «Домашів» і стільки ж на ФК «Діброва». У селі не тільки багато спортсменів, але й талановитих вокалістів та танцюристів, які на сцені мали змогу показати свою майстерність перед рідними та односельчанами. Концертна програма була насиченою та цікавою. Драмгуртківці поставили сценки до Дня села «Інстаграм», «Бабки», і запальні танці і пісні, які співали для них ансамбль «Пролісок», дуети Надія Яремчук і Ганна Остапик, Марія Музичка та Ганна Остапик, вокалісти Стефа Демчук, Олег Кутрань, Наталія Пончка, Ольга Левочко, Марічка Мазник, Катерина Матвіяс, Марія Салоха, Марія Яремчук. Марта Остапик.

Теплими оплесками підтримував зал і виступ танцювального колективу «Однокласниці», «Гурт», «Дружба» (учні школи 18 хлопчиків і дівчат) який підготував танцювальну композицію.

Та свято на цьому не закінчилося. Громада частувалася за столами стравами, які приготували і принесли вгостити друзів, родину.

Василь Демчук зварив юшку, якою пригощав односельчан та гостей. Завершилось свято дискотекою, яку вів Андрій Кубінський.

Домашівці люблять своє рідне село, де народилися і живуть, де живуть їхні дідусі й бабусі, батьки. Кожен з них є представником трьох великих родів – своєї родини, свого села, свого народу. І як можуть і вміють, примножують його здобутки на радість дітям та внукам.

Дякуємо всім, хто взяв активну участь у підготовці Дня села, і тим, хто прийшов на наше свято!

Ольга ВАЩИШИН, Домашівський сільський голова.