Головна Економіка СОКАЛЬСЬКИЙ ЦНАП РОЗШИРИВ СПЕКТР ПОСЛУГ

СОКАЛЬСЬКИЙ ЦНАП РОЗШИРИВ СПЕКТР ПОСЛУГ

Жителі Сокальського району можуть тепер оформити закордонний паспорт та внутрішній у форматі IDкартки у Центрі надання адміністративних послуг (вул. Тартаківська, 7). Згідно з чинним законодавством, цю послугу, окрім Державної міграційної служби, можна замовити і в територіальних центрах. Офіційний старт наданню нових адміністративних послуг у Сокальському ЦНАПі дали 3 вересня голова районної ради Микола Пасько, керівник апарату РДА Віра Левандовська, начальник районного відділу ГУ Державної міграційної служби Мар’яна Гресюк, керівник відділення АТ КБ «Приватбанк» Галина Гудим, працівники Центру.

Адміністратор Центру надання адмінпослуг Людмила Ковальчук розповіла, що завдяки придбанню робочої станції для оформлення паспортів, у них бажаючі можуть отримати IDкартки або закордонні документи, які засвідчують особу (оформлення та видача паспорта громадянина України, а також для виїзду за кордон, у разі обміну замість пошкодженого чи втраченого, вклеювання до паспорта фотокартки). Всі процеси з видачі паспортів повністю автоматизовані, тому у громадян не виникне жодних труднощів, аби отримати необхідний документ максимально швидко і комфортно.

У 2019 році депутати Сокальської районної ради прийняли рішення і виділили з районного бюджету 34 тисячі 500 гривень для придбання робочої станції для оформлення паспортів. Голова райради Микола Пасько відзначив, що відкриття нової послуги розвантажить роботу районного відділу міграційної служби та наближує надання людям адміністративних послуг: «Завдяки новому обладнанню спрощена процедура оформлення документів, які засвідчують особу. Загалом, за три роки роботи Центру надання адміністративних послуг Сокальської райдержадміністрації, з районного бюджету виділено 459 033 грн. За ці кошти придбано різноманітне обладнання та програмну продукцію. Хочу відзначити ініціативу, на той час голови Сокальської райдержадміністрації Андрія Дяченка, який багато зробив для забезпечення штату Сокальського ЦНАПу досвідченими спеціалістами. Можливість отримання паспорта через Центр дозволить зробити цю послугу максимально доступною і зменшити часові витрати для жителів Сокальщини».

Приміщення ЦНАПу у Сокалі облаштовано таким чином, аби мінімізувати час обслуговування клієнтів та створити максимально комфортні умови для подання документів. На сьогодні там можна отримати понад п’ятдесят адміністративних послуг: державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, юридичних та фізичних осіб, послуги соціального характеру, містобудування і архітектури, Держпродспоживслужби та ін.

– Торік через ЦНАП Сокальської РДА було надано 10863 адміністративні послуги, а за перше півріччя цього року – 4177, – сказала начальник відділу надання адміністративних послуг Світлана Ваврів. – І це їх надають шестеро працівників у ЦНАПі. Так що запрошуємо жителів Сокальщини у Центр надання адміністративних послуг.

Василь СОРОЧУК.
Фото автора.