Головна Економіка Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: електронні сервіси податкової служби...

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: електронні сервіси податкової служби та подання звітності онлайн

Сокальська ДПІ Головного управління у ДПС у Львівській області систематично проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу для платників податків з актуальних питань податкового законодавства, використання електронних сервісів ДПС.

У ЦОП Сокальської ДПІ головним державним інспектором Сокальської ДПІ Марією Кохан  проведено тренінг – практикум для платників податків щодо використання електронних сервісів податкової служби та подання звітності онлайн.

За допомогою сервісу «Електронний кабінет платника» платники мають можливість дистанційної роботи  в режимі онлайн, зокрема подати та переглянути подану звітність, перевірити стан розрахунків з бюджетом, зареєструвати програмний РРО.

Фахівець ДПІ надала практичні рекомендації щодо подання платниками податків звітності в електронній формі, подання повідомлення про об’єкти оподаткування за допомогою Електронного кабінету платника. Податківець нагадала присутнім, що платники податків зобов’язані повідомити податкову службу за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, за формою 20-ОПП протягом 10 робочих днів після їх реєстрації та відкриття.

Крім того в ході зустрічі податківець розповіла платникам коли можна скористатись правом на податкову знижку та роз’яснила порядок заповнення декларації про майновий стан і доходи.

Зокрема, податківець наголосила, що декларація про майновий стан і доходи подається до податкового органу за місцем реєстрації платника і право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки. Тобто, щоб скористатися правом на одержання податкової знижки за 2022 рік необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2023 року включно.

Фахівець наголосила, що разом з декларацією необхідно надати  платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, із зазначенням особи, яка звернулася за податковою знижкою, копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість послуг і строк оплати за такі послуги.

Марія Кохан зазначила, що основними перевагами використання електронних сервісів ДПС України є економія робочого часу платника податків, відсутність необхідності придбавати бланки звітних документів, уникнення черг, оновлення версій документів звітності, оперативність обробки отриманої інформації, підтвердження подання звітності, постійне оновлення програмного забезпечення, автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів, ін.