Головна Освіта На базі Тартаківської школи відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької вій­ськово-патріотичної гри «Сокіл»...

На базі Тартаківської школи відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької вій­ськово-патріотичної гри «Сокіл» («Джу­ра»)

15 РОЇВ ЗМАГАЛИСЬ ЗА ПЕРШІСТЬ

На базі Тартаківського НВК ЗШ І-ІІІ ст. 15-16 червня відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької вій­ськово-патріотичної гри «Сокіл» («Джу­ра») старшої вікової групи серед зак­ладів загальної середньої освіти. Її мета – плекання нової генерації укра­їнців, лицарів, державників, захисників.

Участь у грі взяли учнівські команди з 15-ти закладів освіти Сокальської громади, які мали можливість випробу­вати себе на витривалість та силу, розвинути рольові риси.

Кожен рій (так називалися команди на кшталт структурних підрозділів у сучасному козацтві) мав свою назву, девіз, прапор та форму, які презенту­вав під час урочистого відкриття.

З вітальним словом до них зверну­лись Сокальський міський голова Сер­гій Касян та директор Тартаківського НВК ім. Петра Саноцького Ольга Ді­дич. Музично-танцювальне привітання підготували учні Тартаківського НВК та учасники зразкового хореографіч­ного колективу «Веселка» (керівник Н. Ганіткевич).

На відкриття гри «Сокіл» («Джура») прибули також військовослужбовці, таборова старшина з м. Жовкви.

Старшокласники впродовж двох днів випробували себе у військових вишко­лах, різноманітних спортивних та ту­ристських змаганнях: «Рятівник», «Ві­дун», «Смуга перешкод», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Перетягу­вання линви», «Метання гранати», «Впоряд», «Бівак».

Також були дві практичні локації, на яких працювали військові та прикор­донники відділу прикордонної служби, де старшокласники мали змогу проде­монструвати свої навики зі збірки-роз­бірки автомата та тактичної підготовки. Після проходження усіх локацій, учнів­ські рої отримали як іменні, так і ко­мандні відзнаки за кожен змаг та за

участь у «Сокіл» («Джура»).

За їхніми результатами визначено переможців. Відтак, найсильнішою бу­ла команда «Соколи» Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №4, яка й посіла перше місце й представлятиме Сокальщину на другому (обласному) етапі гри «Сокіл» («Джура»).

Друге місце за «Соколами» Сокаль­ського ліцею №1 ім. Олега Романіва та «Орел Сизокрилий» Тартаківського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» ім. Петра Саноцького. Третє здобули «Волицькі партизани» Волицької ЗШ І-ІІІ ст., рій «Прометей» Княжівської ЗШ І-ІІІ ст. та рій «Молода Січ» Сте­нятинської ЗШ І-ІІІ ст.

Гра «Джура» гартує молоде поколін­ня патріотів України, нащадків славних козаків, бо козацькому роду нема пе­реводу!

Ольга ДОСКІЧ,
директор Тартаківської школи.