Головна Економіка Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: до уваги громадян,...

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: до уваги громадян, що виїжджають за кордон на постійне місце проживання!

Відповідно до п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Форма довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568 «Про затвердження форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) та Порядку її оформлення і видачі» зі змінами та доповненнями, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.07.2022 N 195, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.07.2017 за N 839/30707.

З урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 11.07.2022 N 195 заява та податкова декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку, а тими платниками податків – фізичними особами (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), – до будь-якого контролюючого органу.