Головна Військо УКРАЇНСЬКІ ЗАХИСНИКИ ВИБОРЮЮТЬ ПЕРЕМОГУ

УКРАЇНСЬКІ ЗАХИСНИКИ ВИБОРЮЮТЬ ПЕРЕМОГУ

Василь Кубінський

24 лютого змінило долі багатьох людей, спонукало одягнутись у військовий стрій і взяти до рук зброю аби захищати свою родину, землю, державу. Одним із тисячі мобілізованих та добровольців був наш земляк Василь Кубінський.

 

Він народився у найменшому місті України – Угнів. Це містечко сьогодні нараховує менше тисячі жителів. Василь навчався в Угнівській ЗШ І-ІІІ ст. імені Братів Онишкевичів, після 9 класу продовжив навчання у львівському коледж. У 2019-2021 роках проходив службу в лавах Національної гвардії України. Українські степи та пороги Дніпра гартували дух молодого воїна. Армія дала змогу здобути корисні військові та медичні уміння та навички. Василь, як і більшість молодих людей, мав великі плани та надії на 2022 рік, проте повномасштабне вторгнення рф в Україну карди­нально все змінило… Й все відійшло на другий план. Не чекаючи коли його викличуть у військкомат, Василь вирішив іти захищати свою домівку, згадуючи науку батьків. Василь разом зі своїм майбут­нім побратимом вирушили у військко­мат, а вже наступного дня почали проходити вишкіл на військовому полігоні. З кінця березня хлопці звільняють наші землі на Донецькому напрямку від рашистської навали.

За гідне несення служби Василя Кубінського нагороджено почес­ним нагрудним знаком «Сталевий хрест». Сьогодні, кожен, хто став на захист своєї держави, є Героєм. Водночас ми повинні не забувати і пам’ятати про всіх, хто віддав своє життя за незалежність України. Щодня під дощем і морозом, під зливою куль і градів наші захисники виборюють Перемогу! Слава Україні! Героям Слава!

Василина ДАНЬО,
вчитель Угнівської школи.