Головна Економіка Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує про проведення тематичної зустрічі...

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує про проведення тематичної зустрічі з платниками податків

Днями в центрі обслуговування платників Cокальської ДПІ старшим державним інспектором Ілоною Міщук проведено зустріч з платниками податків щодо застосування РРО/ПРРО з 01 січня 2022 року, ведення товарного обліку запасів, про можливість легалізації доходів у рамках податкової амністії.

Присутнім було надано детальні роз’яснення вимоги Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та наголошено що з 1 січня 2022 року застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, незалежно від отриманого доходу за попередній рік є обов’язковим.

Суб’єкти господарювання отримали практичну допомогу щодо реєстрації та використання ПРРО.

Під час зустрічі окремо було розглянуто порядок ведення обліку товарних запасів з 1 січня 2022 року, зокрема, наголошено, що не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку І групи.

Зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО, але не зобов’язані вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку ІІ – ІV груп, якщо вони не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, або не є платниками ПДВ.

Також присутнім розповіли, що з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року триває кампанія одноразового добровільного декларування, і роз’яснили її особливості.

Зокрема, платникам повідомили, що під час податкової амністії можна легалізувати як активи, що знаходяться на території України, так і за її межами. Запровадження добровільного одноразового декларування дає можливість громадянам легалізувати усе неоподатковане рухоме та нерухоме майно, валютні цінності, ювелірні вироби, дорогоцінні метали, готівкові кошти без пояснення джерел їх походження.