Головна Економіка Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: стартувала кампанія декларування громадянами...

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує: стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році

Фахівці Сокальської ДПІ (надалі – ДПІ) щоденно, на постійній основі, проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році та надають практичну допомогу  платникам податків при поданні звітності через Електронний кабінет.

У ДПІ щоденно проводяться зустрічі з платниками, під час яких податківці акцентують увагу на випадках, коли громадяни зобов’язані задекларувати отримані протягом минулого року доходи, що не оподатковувалися при виплаті. Зокрема: отримання спадщини або подарунків від осіб не першого та не другого ступеня споріднення, доходів від оренди майна іншій фізичній особі, доходів від операцій з продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна, прощеного боргу, суми заборгованості, за якими минув строк позивної давності, нецільової благодійної допомоги понад установлену норму, додаткового блага, іноземних доходів та отримання доходів від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів), які не є податковими агентами, тощо.

Платників інформують, що для зручності та спрощення процедури декларування доходів, на вебпорталі ДПС в «Електронному кабінеті платника» функціонує розділ «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді, а для декларантів, які використовують право на податкову знижку є можливість додавання копій первинних документів.

Крім того, під час щоденних тренінгів податківці інформують платників про мобільний застосунок «Моя податкова», за допомогою, якого платники мають можливість в режимі реального часу дізнатися про наявність чи відсутність податкового боргу, сплатити податки до бюджету, подати податкову звітність, в тому числі скористатися правом на отримання податкової знижки.