Головна Економіка Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: робоча зустріч з нотаріусами щодо...

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області: робоча зустріч з нотаріусами щодо популяризації податкової амністії

Питанню одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб була присвячена робоча зустріч начальника Сокальської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Олени Наумчук з приватним нотаріусом Ігорем Ковальчуком.

З 1 вересня 2021 року в Україні розпочалось одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати добровільну декларацію до Державної податкової служби України. Відповідно надати спеціальну декларацію можна буде в електронному вигляді через «Електронний кабінет».

Мета одноразового декларування – дати українцям можливість легалізувати придбану власність та доходи, з яких не були сплачені податки або були сплачені не у повному обсязі.

Громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи. Податкова амністія розповсюджується, зокрема, на такі активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та закордоном.

Ця можливість надана нормами Закону України від 15.07.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Цей закону надає можливість цивілізовано легалізувати активи, що були приховані від оподаткування.

«Податкова амністія є унікальною можливістю почати свою економічну діяльність з чистого аркушу. Тому вкрай важливо донести інформацію про одноразове декларування до якомога більшого кола громадян. Нотаріуси досить части спілкуються із заможними клієнтами, яким не зайве бути знати про законодавчі норми проведення одноразового добровільного декларування», – зазначила Олена Наумчук.

Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування.