Головна Економіка Сокальська ДПІ інформує про одноразове (спеціальне) добровільне декларування

Сокальська ДПІ інформує про одноразове (спеціальне) добровільне декларування

З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року в Україні проводиться кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування доходів громадян, тобто є можливість легалізувати активи, одержані чи набуті за рахунок доходів, з яких не було сплачено податки і збори.

 

Вперше громадянам України надано можливість легалізувати свої доходи, з яких раніше не були сплачені податки.  Зокрема, громадянам надано можливість одноразово подати декларацію, задекларувати активи, з яких раніше не були сплачені податки, сплатити одноразовий збір і, таким чином, легалізувати свої доходи.

Спеціальному декларуванню підлягають: валютні цінності, нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), рухоме майно та інші об’єкти (частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права, цінні папери тощо).

 

Не потребують подання декларації наступні активи:

1) об’єкти нерухомості, що розташовані в Україні:

– квартири, площею до 120 кв. м;

– будинки, площею до 240 кв. м;

– нежитлова нерухомість некомерційного призначення, площею до 60 кв. м.

2) земельні ділянки:

– загальна площа яких не перевищує норми у межах безоплатної передачі (ст.121 Земельного кодексу України);

3) один транспортний засіб особистого некомерційного використання (легковий автомобіль з об’ємом двигуна до 3000 куб. см та/або вартістю до 400 тис грн, мотоцикл об’ємом двигуна до 800 куб. см);

4) інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування.

 

Слід акцентувати увагу, що одноразова декларація подається виключно декларантом в електронній формі через Електронний кабінет ДПС України. Також на веб-порталі ДПС України розміщено банер «Одноразове добровільне декларування» (https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya), в якому зібрана вся актуальна інформація з даного питання.