Головна Економіка Сокальський район – активний учасник конкурсу проектів місцевого розвитку

Сокальський район – активний учасник конкурсу проектів місцевого розвитку

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин минулого вівторка під час робочої поїздки на Сокальщину оглянув об’єкти, які реалізовувались в межах обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку2017. Очільник обласної ради разом з головою Сокальської районної ради Миколою Паськом, заступником голови районної ради Василем Бойком побували у Сокальській центральній районній лікарні. Їх зустріли головний лікар ЦРЛ Роман Швед та його заступник Сергій Касян. Вони оглянули фізіотерапевтичне відділення та кабінет водолікування. Завідуюча Ірина Швед розповіла про призначення устаткування, яке тут є.

А потім побували у хірургічному відділенні, яке другий рік поспіль стає переможцем в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на загальну суму 399 тисяч гривень. Ремонтні роботи вже тривають, завдяки мікропроекту 2018 року.

На практиці побачили, наскільки добре працює ця програма. В першу чергу, відзначу активну участь громад, які повірили в цей конкурс, писали проекти, виборювали право їх реалізовувати. Цей конкурс однозначно підсилює ініціативу громад, дає можливість скерувати обласні кошти на здійснення важливих для району розвиткових проектів в галузі освіти, медицини, культури, екології. Приємно, що Сокальський район є активним учасником конкурсу проектів місцевого розвитку. Цього року тут реалізовуватимуть 40 мікропроектів, – зазначив Олександр Ганущин.

Заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ Сергій Касян зазначив, що лікарня третій рік поспіль бере участь у програмі проектів місцевого розвитку і є лідером в реалізації проектів у медичній галузі. «У пріоритеті «Охорона здоров’я» Сокальщина реалізовуватиме 9 мікропроектів на загальну суму 2,160 млн. грн., з них субвенція з обласного бюджету становить 1,150 млн. грн.», – сказав депутат обласної ради.
Голова районної ради Микола Пасько наголосив, що цей конкурс дав можливість підсилити місцеві громади і в освітній галузі, і в галузі культури та інших напрямках, які пропонувала обласна рада. Цього року на Сокальщині розпочинається реалізація трьох великих міжнародних проектів із залученням коштів Європейського Союзу в межах програми «УкраїнаПольщаБілорусь» в галузі охорони здоров’я, інфраструктури та туризму. Зокрема, проект «На допомогу. Підвищення доступності медичних послуг в надзвичайних ситуаціях через співпрацю служби екстреної медичної допомоги в прикордонному районі Польщі, Білорусі та України».

Опісля голова обласної ради Олександр Ганущин у сесій залі районної ради зустрівся з депутатами усіх рівнів Сокальщини, керівниками місцевого самоврядування та громадськістю.

Про це вже у наступному числі газети.
Василь СОРОЧУК.
Фото автора.