Головна Життя ВІД СЕРЦЯ ПОЧИНАЄ СВІЙ ШЛЯХ ЛЮДИНА ДО БОГА

ВІД СЕРЦЯ ПОЧИНАЄ СВІЙ ШЛЯХ ЛЮДИНА ДО БОГА

У с. Скоморохи у храмі Вознесіння Господнього 17 травня відбулося потрійне свято – 120 років храму, престольний празник та тридцять п’ять років служіння душпастиря на парафії – митрофорного протоієрея о. Ярослава Кащука. Величаво та урочисто зустрічав парафіян та гостей храм, збудований ще в 1898ому, який є архітектурною окрасою села. До нього горнуться парафіяни, які щонеділі, на кожне свято, приходять подякувати за земні дари, очистити свої душі і почути Боже слово, Божу науку, які промовляє до них о. Ярослав. Вони гордяться своїм настоятелем, поважають його, довіряють свої печалі і радості, завжди отримують поради та розради в різних житейських ситуаціях.

Привітати парафіян та настоятеля церкви приїхали священики зі Львова, Сокаля та навколишніх сіл. Святкову Божественну Літургію очолив отець Григорій Собечко, настоятель храму святого Андрія Первозванного (м. Львів), яку з ним служили декан Сокальського деканату о. Петро Звір, настоятель храму святого Архангела Михаїла (м. Сокаль) Роман Синицький, священики Володимир Августовський зі Стенятина, Андрій зі Львова, Андрій Дутчак з Сокаля, диякон Мирослав Кащук.

Повчальну та актуальну проповідь, що стосувалася Вознесіння, виголосив отець А. Дутчак. У ній, зокрема, йшлося про духовне значення свята Вознесіння Господнього. «Своїм вознесінням на небо Господь не залишив нас. Він завжди там, де збираються двоє чи троє в Його ім’я: «Бо де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них» (Мт. 18, 20). Він серед всіх і серед нас, тому що і ми збираємось у храмах в Його ім’я. Він поблизу серця кожного, хто шукає Його і прагне до Нього. Від серця починає свій шлях людина до Бога. І ми розуміємо, що на небеса Господь зійшов не для того, щоб піти від людей, а для того, щоб ще більше наблизитися до кожної людини у Святих Тайнах. Він не залишив апостолів і перебував з ними під час їх проповіді. Він перебував із мучениками під час їх страждань, і вони відчували Його допомогу.

Господь перебував із преподобними і полегшував їх подвиг. Він з усіма, хто Його любить і виконує Його заповіді», – сказав отець Андрій. Він також побажав, щоб у християнських родинах панували любов, мир і вміння одне одному прощати! І щоб наші батьки і матері були вірними одне одному, добрим прикладом для дітей!

Отець Григорій Собечко подякував о. Ярославу Кащуку за те, що тридцять п’ять років невтомно трудиться на духовній ниві, веде за собою парафіян, сіє в їхніх серця зерна любові, милосердя, непохитної віри у Всевишнього. Він побажав священику, щоб Всемилостивий Господь укріплював його, оберігав та допомагав своїми милістю і щедротами, надихав на подальшу невтомну працю на благо Церкви, пастви та громади села Скоморохи і Сокальщини ще багатобагато років.

Настоятель храму о. Ярослав Кащук подякував священикам за те, що знайшли час й прибули на свято, а також усім парафіянам, що горнуться до старенького храму, за довіру до нього, як до душпастиря, сестрицям, братчикам, церковному комітету, хору, завдяки праці та старанню яких церква завжди гостинно зустрічає всіх, хто переступає її поріг, жертводавцям, благодійникам, небайдужим людям, які молитвами, працею, коштами підтримують цю святиню. Він закликав парафіян дбати не про земні плоди, а про добрі плоди нашого життя у вічності, побажав присутнім та храму многая літа.

Опісля на подвір’ї настоятель храму Архістратига Михаїла м. Сокаль, о. Роман Синицький мирував парафіян, інші священики провели чин освячення води. Діти посипали пелюстками квітів дорогу священику Ярославу Кащуку, який є люблячим духовним для них настоятелем храму, несе світло Євангелії в світ, словом та практичним своїм життям та вчинками.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.