Головна Економіка ТЕРИКОН УЖЕ НЕ ДИМИТЬ…

ТЕРИКОН УЖЕ НЕ ДИМИТЬ…

5 серпня 2016го Сокальська районна рада підтримала звернення до Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки та оборони про оголошення зоною надзвичайної екологічної ситуації території сіл Городище, Волсвин, Межиріччя, Сілець, Бендюга, смт. Гірник, міст Соснівка та Червоноград.

Минулого тижня відбулася зустріч голови районної ради Миколи Паська, голови райдержадміністрації Романа Токая, народного депутата України Олега Мусія та Межирічанського сільського голови Івана Сироїда. Під час неї пpоінформовано про екологічний стан Межиріччя, яке безпосередньо знаходиться поблизу палаючого терикону. Після цього усі виїхали на територію екологічного лиха – терикон, що горить. Очільники Сокальщини безпосередньо піднялися на «Сокальські Карпати», де зустрілися з представниками фірми підрядника, які виконують роботи по гасінню терикону.
Межирічанський сільський голова Іван Сироїд зазначив, що за час гасіння терикону, реальні кроки вирішення проблеми видно лише цього місяця, коли терикон не димить і люди мають чим дихати. Це підтвердив і представник фірми підрядника Ярослав Кащій, який запевнив, що до кінця липня закінчать роботи по гасінню терикону. Він також зазначив, що перші два тижні праці тут працівники витримували лише чотири години.

Про причини горіння терикону нагадав генеральний директор ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко: кілька років тому була порушена технологія збагачення, що призвело до загорання. А голова районної ради Микола Пасько підкреслив, що «робота по гасінню терикону налагоджена. Технологія витримується, а реальні кроки бачить кожен, від мешканця найближчого села – до народного депутата України».

Світлана ПРИТУЛКО.
Фото автора.