Головна Економіка Трудові звитяги шахти “Межирічанська”

Трудові звитяги шахти “Межирічанська”

Копальня «Межирічанська» ДП «Львіввугілля» 17 вересня відзначила 60річний ювілей з дня видачі нагора перших тонн вугілля. Протягом своєї історії, колектив шахти робить вагомий внесок у розвиток паливноенергетичного комплексу Львівщини, примножуючи трудову славу та кращі традиції майстрів гірничої справи. Пікове видобування вугілля на шахті «Межирічанська» відбувалося в 19691989 роках – понад 1 млн. тонн твердого палива на рік. На балансі ВП «Шахта «Межирічанська» знаходиться шість вугільних пластів. Промислові запаси кам’яного вугілля – 10,5 млн. тонн. На копальні працює понад тисячу чоловік.

Привітати зі святом шахту та її колектив з шестидесятилітнім ювілеєм завітали заступник директора департаменту паливноенергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації Михайло Грет, депутат Львівської обласної ради Ігор Грабінський, т. в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов, заступник міського голови Червонограда Володимир Коваль, депутат Сокальської районної ради Олег Солодяк, голова Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин та Регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червоноград Віталій Оніжук.

Урочистості розпочалися виконанням Славня. Хвилиною мовчання вшанували загиблих і померлих гірників.

Присутні та гості переглянули фільм телестудії «Шахтарські горизонти» про історію та сьогодення шахти «Межирічанська».

Директор шахти Ігор Крокош привітав свій колектив зі святом, зробив екскурс у минуле та розповів про плани на майбутнє:

– За шістдесятирічну історію шахти видано нагора 48 млн. 411 тис. тонн вугілля і пройдено 358 тис. 824 м. п. виробок.

Золотими літерами в історію шахти закарбовані імена людей, які не словом, а ділом знають про шахтарську, працю, а це Герой соціалістичної праці Григорій Сирота, лауреати державних премій Григорій Голота, Михайло Костін, Григорій Наумчик, Володимир Рибінський, Василь Коваль, Степан Заверуха, Іван Калінічук та багато інших.

Не одне покоління, цілі династії шахтарських родин таких як Квас, Коцечко, Слободянюк, Шуляк, Козловських, Гевко, Федаш присвятили себе шахті.
Новим етапом становлення підприємства, це роки незалежної України, в розвиток якого долучились директори Олексій Ковалишин, Ігор Дзік, Микола Марченко, начальники дільниць Віктор Каменський, Василь Диклярський, Євген Марчук, Володимир Рудковський, бригадири Михайло Вацюра, Михайло Гук, Володимир Удуд, Андрій Лень, Ігор Бусько.

Нинішнє покоління шахтарів «Межирічанської», яке працює в складних гірничих та економічних умовах, гідно продовжує славні традиції попередніх поколінь.

Керівниками служб та дільниць, яких хочу відзначити, є молоді, але досвідчені та цілеспрямовані люди: Андрій Бециль – головний інженер, Володимир Смеречанський – заступник директора з виробництва, Тарас Ройко – головний механік, Володимир Гевко – головний енергетик, начальники дільниць – Андрій Труш, Роман Каратник, Михайло Питель, Віталій Винар, бригадири – Василь Жеребецький, Андрій Бурий, Ігор Колачник, Віктор Лебідь, Володимир Яцейко. Їх здобутки були б неможливі без працівників допоміжних дільниць, які прибирають, обслуговують та ремонтують, перекріпляють і контролюють, транспортують, видають нагора і відвантажують вугілля. Дякую вам за вашу відданість роботі, адже шахтар це не просто слово чи професія – це покликання.

Якщо говорити про перспективу, то балансові запаси вугілля становлять 18 млн. тонн, промислові 10 млн. т і при наявності нової техніки є можливість видобувати пласти малої потужності 0,60,8 м із зниженням зольності. Є пласт який не відпрацьовувався, пласт «супутник» із запасами 2,5 млн. т. На даний час ми готуємо програму розвитку гірничих робіт до 2024 року, з якою я переконаний колектив впорається. Наше майбутнє – це підвищення видобутку на основі модернізації виробництва.

Заступник директора департаменту паливноенергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації Михайло Грет передав вітання від голови ОДА Маркіяна Мальського та побажав «Межирічанській» ще довго злагоджено і плідно працювати.

Керівник ДП «Львіввугілля» Олег Акімов привітав колектив шахти з ювілеєм, подякував ветеранам за їх вагомий внесок в розвиток підприємства, зазначив, що сьогодні зроблено все для того, щоб прискорити виплату зарплати та максимально прискорити монтаж лави №378 та побажав усім безхмарного неба, успіхів в трудовій діяльності, стабільної заробітної плати, високих виробничих здобутків. О. Акімов вручив нагрудні знаки «Шахтарська слава» та «Шахтарська доблесть», грамоти.
У своїх урочистих промовах посадовці поздоровляли винуватців торжества зі святом, бажали продовження плідної праці, процвітання, міцного здоров’я та мирного неба.
Також з вітальною промовою до присутніх в залі гірників звернувся ветеран шахтарської праці, колишній директор шахти «Межирічанська» (20032011 рр.) Микола Марченко. Він подякував шахті, яка дала йому путівку в життя: «Це був флагман вугільної промисловості, це був полігон, де впроваджували нову техніку, це була кузня кадрів». Побажав довголіття рідному підприємству.

Майже 80 гірників цього дня за багаторічну та сумлінну працю нагороджені відомчими нагородами, цінними подарунками, грамотами та подяками Львівської ОДА, Львівської обласної ради, ДП «Львіввугілля», Червоноградської міської ради, Сокальських районної ради та райдержадміністрації, а також шахтарських профспілок.

Марина ГРОМИК.