У Великомостівському лісництві є найбільша теплиця на території ДП «Жовківський лісгосп». Вона займає площу 720 кв. м.
Лісничий Великомостівського лісництва Ігор Бочилюк та його помічник Надія Когут розповіли, що тут зростає понад 500 тисяч сіянців сосни звичайної, від п’яти до шести тисяч сіянців ялини європейської та модрини. Доглядають за ними працівниці лісокультурних робіт Галина Мандрик і Галина Стодольна, вони дуже добре усвідомлюють усю важливість такого догляду. Тому залюбки зазначили про те, наскільки клопіткий і трудомісткий цей процес, від висіву насінин і до висадки саджанця у відкритий грунт. Після того, як з’являються перші сходи, жінки регулярно прополюють молоді рослини, вносять добрива у грунт, одним словом, роблять усе для того, щоб рослини були міцними, стійкими до хвороб та збудників, а в майбутньому добре прижилися на місці посадки.
Колектив лісництва на чолі з лісничим працюють над тим, щоб ці виплекані сіянці зашуміли зеленим масивом на ділянках лісу підприємства. Уже наступної весни їх можна буде висаджувати у відкритий грунт. А цього року на території Великомостівського лісництва було посаджено 28,4 га лісових культур. З них сосни звичайної – 23,1 га, дуба звичайного – 5,3 га. Під природне поновлення залишено 3,6 га. Якщо брати інформацію по ДП «Жовківський лісгосп» загалом, то цієї весни було висаджено лісових культур на площі 190,3 га. Основною лісоутворюючою породою є сосна, площа соснових насаджень склала 160,6 га. Дуба звичайного висаджено 26,5 га, бука – 2,3 га, вільхи – 0,9 га.
Працівники Великомостівського лісництва добре доглядають посаджений ліс, регулярно проводять обкошення, тим самим даючи більше світла молодим рослинам. В цьому заслуга також майстра лісу Михайла Білецького, механізаторів, які нарізають борозни для садіння садженців, роблять протипожежні смуги, ведуть за ними догляд, трелюють і вивозять ліс Ярослав Яремко, Василь Крук, вальник лісу Дмитро Гнідець. Як підкреслив Ігор Бочилюк, всі добре працюють, заслуговують на похвалу.
Начальник лісового відділу ДП «Жовківський лісгосп» Андрій Мавдрик розповів про шкідників лісу, які поширені у лісах підприємства, зокрема, про верхівкового короїда і методи боротьби з ними. А інженер з лісових культур В. Звір – про природнє поновлення лісу, наскільки важливим є воно у заболочених місцях, де неможливо провести підготовку грунту. Природне поновлення має ряд переваг, при такому поновленні деревні рослини у генетичному та екологічному плані краще пристосовані до конкретних умов місцезростання. За сприятливих умов успішне природне поновлення вимагає значно менших зусиль і витрат коштів, ніж створення лісових культур.
А у цеху переробки ДП «Жовківський лісгосп» минулого місяця відкрито нову лісопильну лінію «AKEMSAN» турецького виробництва.
Директор ДП «Жовківський лісгосп» Степан Сохнацький розповів про показники виробництва підприємства, які щорічно динамічно зростають, наголосив на перспективних результатах від запуску нової лінії.
Впровадження нового устаткування, в яке було інвестовано понад 3,4 млн. грн. власних коштів, дасть можливість суттєво збільшити обсяги випуску продукції, знизити трудомісткість виробничого процесу, удосконалити технологію обробки деревини, значно покращити якість готової продукції та створить нові робочі місця. Як зазначив керівник підприємства, це лише початок на шляху до технічного оновлення підприємства:
«Придбання вищевказаної сучасної пилорами з допоміжним обладнанням – лише перший крок в загальній стратегії розвитку переробки деревини по підприємству. В подальшому, по мірі самоокупності устаткування, підприємство планує поглиблювати процес переробки деревини, нарощувати продуктивність та виробничі потужності через закупівлю додатково основних та допоміжних верстатів та супутнього обладнання».
Також директор ДП «Жовківський лісгосп» Степан Сохнацький подякував працівникам цеху переробки та колективу лісгоспу за злагоджену працю.
Народний депутат України Володимир Парасюк привітав працівників підприємства зі значимою подією та подякував особисто директору ДП «Жовківський лісгосп» за його внесок у розвиток очолюваного ним підприємства, висловив сподівання, що працю лісівника у нашій державі таки оцінять з достоїнством.
Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека зазначив, що державні лісові підприємства є «донорами бюджету», важливою складовою народного господарства і висловив сподівання, що ліси України ніколи не перейдуть в концесію, тобто не стануть «чиїмись».
Голова Жовківської РДА Надія Щур вручила грамотиподяки директору Степану Сохнацькому, головному інженеру Миколі Гемборису та начальнику лісокомплексу Андрію Моравському за внесок у розвиток лісової галузі, примноження та збереження лісових багатств. За добрим християнським звичаєм, єпископ СокальськоЖовківської єпархії владика Михаїл Колтун окропив нове обладнання та працівників освяченою водою для успішної і тривалої її експлуатації. Опісля присутні побачили в роботі нову технологічну лінію.
Час диктує свої правила та умови, тому для успішної діяльності підприємство повинне завжди іти в ногу з часом. Ну а вкладати кошти в нове, модернізоване обладнання – це, звичайно, інвестиція в майбутнє цілої галузі. Це заробітні плати, добробут працівників та їх родин, це нові робочі місця. Ну і зрештою, це – надія на те, що наші люди працюватимуть в Україні, а не за кордоном.
Наш кор.