Головна Економіка У Сокалі відбувся черговий брифінг з найактуальніших питань декларування доходів громадян

У Сокалі відбувся черговий брифінг з найактуальніших питань декларування доходів громадян

Днями відбувся брифінг начальника Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ  Наталії Жолудєвої на тему „Кампанія „Декларування – 2017” для представників районних ЗМІ.

Посадовець зазначила, що з 1 січня розпочалась кампанія декларування – 2017, яка триватиме до 1 травня поточного року. Обов’язок щодо декларування статків виникає у випадку отримання громадянами у минулому році доходів, які не оподатковувались, зокрема, до таких доходів належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги, що перевищує 1930 грн., тощо. Декларація не подається, якщо платник отримував доходи: від двох та більше податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок; у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України.

Наталія Ярославівна повідомила, що до Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ вже подали податкові декларації та добровільно задекларували свої доходи 167 громадян, на загальну суму 22 505,4 тис. грн., а сума нарахованого податку з доходів фізичних осіб до бюджету становить 641,4 тис. грн. та військового збору 185,2 тис.грн., зокрема:

– 98 громадян задекларували дохід, одержаний від прийняття спадщини;

– 3 громадяни – від здачі в оренду нерухомого майна;

– 1 громадянин – від продажу рухомого майна;

– 65 громадянин – від продажу не рухомого майна;

Серед тих, хто виконав конституційний обов’язок,  подавши декларацію про доходи є 1 мільйонер.

Закликаю громадян не зволікати з поданням декларації до останнього дня. Практичну допомогу у заповненні декларації нададуть працівники відділення у Центрі обслуговування платників Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ або інформацію можна отримати за телефонами (03257) 7-28-56, 7-21-51, наголосила на закінчення зустрічі Наталія Жолудєва.