У Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області про зміни та новації податкового законодавства
Нещодавно у Сокальській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо новацій податкового законодавства. На запитання платників відповідала начальник ДПІ Олена Наумчук.
Платники цікавилися новаціями податкового законодавства, які передбачені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», зокрема, щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО та порядку використання касової техніки.
Відповідаючи на запитання щодо програмування найменування товарів (послуг) в ПРРО, повідомила, що програмування товарів/послуг в ПРРО здійснюється суб’єктом господарювання/оператором (касиром) самостійно шляхом додавання товарів/послуг або шляхом імпорту даних переліку (файлу у форматі CSV), який формується згідно з інструкцією користувача ПРРО.
Додзвонювачі цікавились, також яким чином для суб’єкта господарювання підтверджуватиметься факт передачі даних від ПРРО до фіскального сервера. Олена Наумчук пояснила, що факт передачі реєстраційної заяви, повідомлень про виявлення несправності ПРРО, відкриття зміни, підтверджується отриманням відповідних квитанцій від фіскального сервера, передача розрахункового документа та фіскального звітного чека підтверджується отриманням фіскального номера, що присвоюється цим документам фіскальним сервером.
Також, посадовець надала роз’яснення щодо видів розрахункових документів та інших документів, за допомогою яких можна підтвердити право власності на придбані товари (послуги), захистити свої права та видачу яких в обов’язковому потрібно вимагати при покупці товарів, робіт, послуг від суб’єктів господарювання.
Олена Наумчук поінформувала громадян-власників земельних паїв про обчислення суми мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ). При цьому наголосила, що сплаті в бюджет підлягає різниця між обчисленою сумою МПЗ та сумою земельного податку за такий пай, сплаченою громадянином у 2022 році.
Платники цікавились, також, порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.
Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.
Платніків було проінформовано про переваги електронних сервісів ДПС та про можливості мобільного застосунку «Моя податкова».