Головна Економіка У Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбувся навчальний практикум

У Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбувся навчальний практикум

У Центрі обслуговування платників Сокальської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області за участі старшого державного інспектор Лілії Дикої відбувся практикум з питання подання звітності фізичними особами-підприємцями та реєстрації програмного РРО.

Посадовець розповіла, що Електронний кабінет – це безкоштовний сервіс ДПС України, який працює цілодобово в режимі реального часу та дозволяє платнику податків не відвідувати Центри обслуговування платників.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Повідомила, що зареєструвати програмний РРО можна легко й швидко шляхом завантаження безкоштовного програмного забезпечення, розробленого ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

Під час практикуму, звернула увагу, що з 1 січня 2023 року Декларацію про майновий стан і доходи слід подавати за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 № 143.

Нагадала фізичним особам які мають право на отримання податкової знижки, що подати податкову декларацію про майновий стан та доходи можна до 31 грудня поточного року з додатком Ф3 та копіями документів.

Повідомила, що з інформацією про рахунки для сплати платежів можна ознайомитись в Електронному кабінеті платників, на вебпорталі ДПС у рубриці «Рахунки для сплати платежів» (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/) та в Центрах обслуговування платників.

Під час проведення заходу присутніх було проінформовано про кампанію одноразового (добровільного) декларування. Зокрема, що одноразовому декларуванню підлягають активи, розміщені на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року. Декларація подається в електронній формі через Електронний кабінет платника. Скористатися  податковою амністією громадяни можуть до 1 березня 2023 року.

Захід відбувся у конструктивному форматі, платники отримали вичерпні відповіді на усі свої запитання.