Головна Економіка У Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

У Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

У Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Наталією ЖОЛУДЄВОЮ, котра надала фахові відповіді на питання. Пропонуємо найактуальніші з них.

– Чи треба юридичній особі щокварталу подавати фінансову звітність в податкову інспекцію?

– Платник податку на прибуток повинен подавати разом з податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність. Фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (п. 46. 2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)). Для підприємств, в яких дохід за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень, встановлений річний податковий період, відповідно і фінансова звітність подається раз в рік одночасно з декларацією не пізніше 60 календарних днів по закінченні року.

– Який мінімальний страховий внесок у 2018 році?

– Відповідно до прийнятого Верховною Радою України 7 грудня 2017 року Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 3723 гривень.

Таким чином, мінімальний страховий внесок у 2018ому буде становити 819,06 грн. Також зміниться максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ). З цього року вона буде дорівнювати 15 розмірам мінімальної зарплати (у 2018 р. – 55845 грн.). Відповідно максимальна сума ЄСВ – 12285,9 гривень.

Фізичні особипідприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, а також ті, що на загальній системі оподаткування та провадять незалежну професійну діяльність, у 2018 році сплачуватимуть за місяць 819,06 гривень.

– Чи необхідно сплачувати єдиний внесок підприємцюінваліду III групи?

– Частиною четвертою ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що фізичні особипідприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Тобто, фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є, зокрема, інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

– В який термін потрібно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи підприємцю?

– З 1 січня 2018 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Для окремих категорій фізичних осіб визначено різні граничні строки подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи, зокрема:

– для фізичних осібпідприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 9 лютого ц. р.;

– для фізичних осібпідприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особипідприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

– для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня;

– для громадян, які мають право на податкову знижку – до 31 грудня ц. р.;

– для фізичних осіб платників податкурезидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Фізичні особипідприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
Сектор обслуговування платників Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.
Відповідають на «гарячі» питання