Головна Економіка У Замойському повіті реалізували проєкт, на черзі – Сокальський район

У Замойському повіті реалізували проєкт, на черзі – Сокальський район

Делегація з Сокальського району 22 листопада відвідала сусідню країну Польщу на запрошення керівництва Замойського повіту. Візит проходив в рамках спільної реалізації проєкту «Підвищення доступності і прикордонної дорожньої інфраструктури в районах Замойському та Сокальському у поєднанні з промоцією екологічних проєктів».
У складі української делегації були: голова районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, керуюча справами районної ради Любов Ребрина, координатор вищеназваного проєкту з боку Сокальщини Ольга Ворона, депутат районної ради Василь Сорочук.

Згідно з умовами дорожнього проєкту, в Замойському повіті та Сокальському районі проводиться ремонт комунальних доріг. У Польщі – 11,4 км траси, яка перетинає дві гміни: Комарув – Осада та Мічин. На Сокальщині роботи будуть здійснюватись на трьох дорогах – в селах Забужжя, Гута та смт. Жвирка.
Цього дня в Замойському повіті урочисто відзначили завершення важливого етапу реалізації дорожнього проєкту. Представники влади з української та польської сторін урочисто перерізали символічну стрічку та офіційно відкрили відремонтовану дорогу.

У коментарі польським ЗМІ голова Сокальської районної ради Микола Пасько розповів, що на території Сокальщини також йде реалізація проєкту «Підвищення доступності і прикордонної дорожньої інфраструктури в районах Замойському та Сокальському у поєднанні з промоцією екологічних проєктів». «На сьогодні проведені всі необхідні процедури для закупівлі робіт. Триває підготовка до їх виконання і як тільки надійдуть перші кошти від Європейського Союзу, ми будемо починати ремонти на дорогах. Цей проєкт для нас дуже важливий. За останні роки в Україні основну уваги приділяють великим магістралям, а на такі комунальні дороги не завжди вистачає фінансування. Завдяки Програм Транскордонного співробітництва «ПольщаБілорусьУкраїна» ми зможемо відремонтувати три напрямки в трьох населених пунктах Сокальщини».
Заступник голови районної ради Василь Бойко додав, що «в межах дорожнього проєкту проводились також промоційні екологічні заходи. Зокрема, в трьох школах Сокальського району відбувся конкурс дитячого малюнка «Відновлювальні джерела енергії – шлях до кращого майбутнього», де діти малювали малюнки, присвячені темі використання альтернативних джерел енергії. Автори найкращих отримали цінні подарунки».

На завершення урочистостей Микола Пасько подякував керівництву Замойського повіту за спільну роботу не лише в межах проєкту: «Основна мета таких міжнародних проєктів полягає в тому, щоб покращити умови життя громад і зміцнити міжнародні стосунки на місцевому рівні. У 2019 році школярі Сокальщини відвідали польські навчальні установи, а освітяни з міст Щебжешин та Звежинець побували в школах Сокаля. Завдяки такій співпраці українська молодь зможе отримати європейську освіту і далі розвивати успішні партнерські стосунки між Україною і Польщею, працювати на благо України».

Проєкт «Підвищення доступності і прикордонної дорожньої інфраструктури в районах Замойському та Сокальському у поєднанні з промоцією екологічних проектів» реалізовується в межах Програми Транскордонного співробітництва «ПольщаБілорусьУкраїна 20142020». В його межах в селах Забужжя та Гута, смт. Жвирка будуть відремонтовані комунальній дороги відповідно довжиною 1200 м, 520 м та 650 м.

Наш кор.