Головна Політика П’ятнадцять років співпраці між Сокальським районом і Томашівським повітом

П’ятнадцять років співпраці між Сокальським районом і Томашівським повітом

Цього річ виповнилось 15 років дружнім стосункам між Сокальським районом і Томашівським повітом Республіки Польща. 15 жовтня 2004 року під час XIV сесії Сокальської районної ради IV демократичного скликання було прийнято рішення про «Затвердження угоди про міжрегіональне співробітництво між Сокальським районом (Україна) і Томашівським повітом (Польща)». Договір про співпрацю підписали голова Сокальської районної ради Ігор Войтович, голова Сокальської райдержадміністрації Микола Пшевлоцький, голова Томашівської повітової ради Станіслав Чурило та староста Томашівський Едвард Жук. За цей час сусідні регіони обмінялись десятками делегацій та взяли участь у двох спільних міжнародних проєктах в межах Програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна».
З нагоди ювілею, 26 листопада, на Сокальщину завітала делегація з Томашівського повіту, яку очолювали староста повіту Генрих Карван, віце-староста Ярослав Кожень, директор відділу європейської інтеграції, економічного розвитку та промоції Йозеф Марініч. Їх зустріли голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, керуюча справами Любов Ребрина. Також участь у святкуванні взяли: керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська, керівник Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед, районні депутати Василь Сорочук, Віктор Притулко, Жвирківський селищний голова Іван Кошлай. Окрім того, були присутні колишні голови Сокальської районної ради, які починали співпрацю з Томашівським повітом – Олег Солодяк, очільник райради з 2006 по 2010 рік, а нині депутат районної ради, а також Ігор Дацюк – 2010-2015 роки.

Урочистості проходили в сесійній залі районної ради. За українським звичаєм, польських гостей зустріли запашним короваєм на вишитому рушнику. Справжньою окрасою свята, стала музична частина, яку підготували вихованці Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка: гурти «Забавлянка» та «Бельканто». Не обійшлось без відомої пісні «Гей, соколи», яка однаково популярна як на Україні, так і в Польщі.
Микола Пасько, за допомогою візуальної презентації, нагадав присутнім як починалась транскордонна співпраця у 2004 році, які були організовані спільні заходи, зустрічі, конференції. За 15 років багато місцевих рад нашого району підписали угоди про співпрацю з гмінами Томашівського повіту. Окрім того, Сокальський район спільно з Томашівським реалізував міжнародний проєкт «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на екологічні ризики: Томашів Любельський – Жовква – Сокаль», в межах Програми Транскордонного співробітництва «ПольщаБілорусьУкраїна 20072013». Його результатом стало придбання сучасної пожежної машини для Сокальського районного сектору ГУ МНС у Львівській області. З 2018 року реалізовується наступний спільний міжнародний проєкт «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України», в межах Програми «Польща-Білорусь-Україна 20142020». Цього разу партнерами виступають Сокальщина і Томашівський повіт, а також Жабінковський район Республіки Білорусь. В його межах Сокальська центральна районна лікарня вже отримала сучасний апарат УЗД та три електрокардіографи. До кінця цього року ще планується закупити наркознодихальну систему, а вже у 2020-ому – сучасний реанімобіль та інше обладнання.

Також присутні переглянули презентацію, яку підготували польські партнери про свій край та про спільні заходи, в яких брали участь представники Сокальщини і Томашівського повіту. Святкового настрою учасникам 15річного ювілею додав обмін подяками.

Під час урочистостей виступали запрошені гості. Керівник апарату РДА Віра Левандовська привітала гостей та висловила сподівання, що українсько-польська співпраця продовжуватиметься. Ексголови Сокальської районної ради Ігор Дацюк та Олег Солодяк поділились спогадами та побажали, щоб у майбутньому були реалізовані ще не одні спільні міжнародні проєкти. Виконавчий директор Асоціації рад Сокальщини Віктор Притулко зауважив, що тільки завдяки взаємодії влади та людей можливо досягти конкретних результатів.

Такий урочистий візит став наступним логічним етапом розвитку транскордонного співробітництва між Сокальським районом і Томашівським повітом. В його ході сторони обговорили подальшу співпрацю та участь у спільних міжнародних проєктах, культурних і спортивних заходах.

Наш кор.