Головна Економіка В Сокалі побували науковці з Німеччини

В Сокалі побували науковці з Німеччини

ПРО СПІЛЬНУ ПІДГОТОВКУ МІЖНАРОДНИХ ГРАНТІВ

йшла мова на зустрічі у Сокальській районній раді з науковцями з Університету сталого розвитку Еберсвальде Федеративної Республіки Німеччини

Під час розмови йшлося про екологічні проблеми Сокальського району, а також про підписання меморандуму між Міністерством енергетики та захисту довкілля України, Університетом сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина), Національним лісотехнічним університетом України, Сокальською районною радою і Сокальською районною державною адміністрацією, спільну підготовку міжнародних грантів.
Микола Пасько коротко презентував Сокальський район, акцентуючи увагу саме на екологічній ситуації. Найбільш вагомими проблемами навколишнього природного середовища на наших теренах є діяльність гірничих підприємств, поводження із сміттям та його утилізація, стан очисних споруд, потреба збільшення площі природнозаповідного фонду, тощо. Очільник райради наголосив, що районні депутати підтримали ініціативу Андрія Сенюка щодо створення на наших теренах національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара, регіонального ландшафтного парку, розплідника для зубра європейського, ботанічних заказників, дендропарку, а також затвердили програму ідентифікації та збереження цінних насаджень і дерев, відповідно до якої, до кінця року 500 старовікових дубів на території району буде внесено до об’єктів природнозаповідного фонду. Окрім того, на сьогодні йде підготовча робота та розробляється документація для будівництва на Сокальщині 5 сонячних електростанцій.

Микола Пасько додав, що Сокальська районна рада перемогла у міжнародному проекті «Єднає нас Буг», у межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 20142020. Його реалізація передбачає утворення двох байдаркових туристичних маршрутів, які поєднають Україну, Польщу та Білорусь. Завдяки гранту ЄС для України (сума 290 967,70 EUR) на територіях, де тече Західний Буг, буде збудована відповідна інфраструктура з оглядовими вежами, придбано необхідне обладнання для сплаву. Це сприятиме розвитку туристичного потенціалу регіону та збереженню природної спадщини.

Професор П’єр Ібіш розповів, що науковці з Університету сталого розвитку Еберсвальде Федеративної Республіки Німеччини реалізують кілька екологічних проектів, які стосуються Карпатського, Львівського та Волинського регіонів. Їх основна мета – зменшити вплив діяльності людини на клімат, адже, через дії людства, щороку зростає кількість природних катаклізмів.

Також в ході зустрічі присутні обговорили можливість підписання меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю між Міністерством енергетики та захисту довкілля України, Університетом сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина), Національним лісотехнічним університетом України, Сокальською районною радою і Сокальською районною державною адміністрацією. В документі йдеться про необхідність збереження на Сокальщині біотичного та ландшафтного різноманіття, водноболотних угідь, старовікових та цінних лісів, дерев, культурної спадщини та найцінніших природних територій, створення національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара та інших нових природнозаповідних територій, адаптації до змін клімату та забезпечення сталого розвитку території.

Під час робочої поїздки науковці відвідали та оглянули заплаву і річку Західний Буг на території Сокальської міської, Жвирківської селищної, Острівської сільської, Червоноградської міської ради. Пізніше обстежили ландшафтний заказник місцевого значення «Федорівка» на території Тудорковицької і Хоробрівської сільських рад та заповідні заказники «Великомостівське» і «Борове» на території Великомостівської міської ради.

На завершення німецькі гості відвідали виставу вишиванок в музеї «Людина. Земля. Всесвіт» і експозицію історикокраєзнавчого музею «Сокальщина».

Ганна БРОДЮК.
Фото Василя Сорочука.