Головна Життя СОКАЛЬСЬКА ЛІКАРНЯ ЗМІНЮЄТЬСЯ НА КРАЩЕ

СОКАЛЬСЬКА ЛІКАРНЯ ЗМІНЮЄТЬСЯ НА КРАЩЕ

Нещодавно тут відкрили та освятили палати для проведення нейрореабілітації післяінсультних хворих, а також нову операційну. Священник Павло Пащук освятив приміщення та поблагословив, аби в них швидше виліковувалися пацієнти і ще краще працювалось медперсоналу, «нехай сходить Боже благословення як на пацієнтів, так і на лікарів».

Участь в урочистому відкритті взяли голова Сокальської районної ради Микола Пасько, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, головний лікар ЦРЛ Роман Швед, заступник головного лікаря з медичної частини Марія Кріль, завідувач неврологічним відділенням Тереза Козел, завідувач відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії Олександр Босий, працівники відділень.

Завдяки обласному конкурсу мікропроектів місцевого розвитку було оновлено ургентну операційну у КНП «Сокальська ЦРЛ». Загальна вартість 299,491 тис. грн. З них 149,745 тис. грн. – обласного бюджету, 89,848 тис. грн. – районного бюджету, 39,597 тис. грн. – фінансовий внесок громади та 20,301 тис. грн. – не фінансовий внесок громади. Варто зазначити, що ініціативна група складалася не лише з працівників цього відділення, але долучалися й урологи, травматологи, хірурги, оскільки працюють в ній, то разом створювали належні умови.

Ще однією важливою подією стало відкриття та освячення палат для проведення нейрореабілітації післяінсультних хворих.

Реконструкція неврологічного відділення здійснена торік за підтримки Львівської обласної ради (650 тис. грн.), а у•2019ому Сокальська районна рада виділила 600721 грн. на обладнання. Завдяки цьому здійснено ремонт та закуплено обладнання на оснащення палат для реабілітації післяінсультних хворих. За словами депутата обласної ради Сергія Касяна, таке обладнання функціонує лише у декількох відділеннях львівських лікарень.

Очільник районної ради Микола Пасько подякував головному лікареві, завідувачам відділеннями та трудовому колективу за проведену роботу та активність, вручив грамотиподяки від районної ради та райдержадміністрації.

«Завдяки обласному конкурсу проектів місцевого розвитку, активній роботі медичних працівників та фінансової допомоги з обласного і районного бюджетів Сокальська лікарня змінюється на краще. Роблять ремонти, відкривають нові процедурні кабінети і надають нові послуги. У 2019 році, в межах міжнародного проекту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України» буде придбано медичне обладнання. Серед нього наркознодихальний апарат, вартість якого 51 тис. євро. Проте, вважаю, що для оновленого операційного кабінету необхідно придбати і нові меблі та апаратуру», – сказав Микола Пасько, і дав доручення головному лікарю Сокальської центральної районної лікарні опрацювати та підготувати заявку щодо придбання необхідних меблів та апаратури для відділення, а також знайти для цього фінансові ресурси. Й пообіцяв допомогу з боку депутатського корпусу районної ради.
«Абсолютно очевидно, що ви гостро потребуєте підтримки Засновника та адміністрації лікарні, – звернувся керівник району до працівників операційнореанімаційного відділення, і пояснив, що оновлене приміщення – це дуже добре, але у ньому повинно бути повністю оновлене обладнання, і зробити це потрібно ще у 2019 році, та підкреслив: «потрібно у лікарні знайти приміщення під музей Сокальської ЦРЛ, і ось такі речі (вказав на застаріле обладнання – авт.) туди відправляти».

Про закуплене обладнання для реабілітації післяінсультних хворих розповіла завідувач відділенням Тереза Козел:

– В основному тут займаються люди з ураженням периферичної нервової системи: з радикулітом, з невритом, в яких є паралічі рук і ніг. Ми для кожного хворого складаємо особисту програму відновлення. У відділення придбали спеціальну реабілітаційну клітку. Це спеціальна підвісна система навантаження опорнорухового апарату для відновлення амплітуди руху, можна використовувати повне підвішування, активні вправи з дозованим опором, а також активні вправи з підтримкою та використанням системи блоків і вантажів, еластичних шнурів. В палаті є комп’ютеризований тренажер мотомед для відновлення опорнорухового апарату нижніх кінцівок. В ньому закладена програма на хворих з розсіяним склерозом після інсультів та паралічу і хвороби Паркінсона. Спеціальні програми для покращення рухів та програми для зняття напруження – спастику м’язів. А ще в палаті є спеціальна сходова клітка для хворих на візку, яка допомагає вчитися ходити по сходах.

Відомо, що реабілітаційне лікування вирішує проблеми рухових дисфункцій, підвищує якість лікування основної нозології, якість життя, зменшує частоту ускладнень та відновлює 3070% утрачених функцій. Тому палата з таким обладнанням є надзвичайним надбанням для нашої лікарні.

«За останні чотири роки Сокальська районна лікарня перемогла у 43 мікропроектах, а це рекорд в області. Тільки спільними зусиллями можливо втілити в життя всі заплановані ідеї та потреби», – зазначив головний лікар Роман Швед, а ще подякував усім за підтримку і розуміння.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.