Головна Економіка Ведення обліку фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування

Ведення обліку фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування

Днями в Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч головного державного інспектора Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Марії Орестівни Кохан з підприємцями  району, які здійснюють господарську діяльність на загальній системі оподаткування.

Фахівець податкової повідомила, що обов’язки платника податків встановлено статтею 16 ПКУ. Так, платник податків зобов’язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (пп. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Кодексу), а також забезпечувати збереження документів, пов’язаних з виконанням податкового обов’язку, протягом строків, установлених Кодексом (пп. 16.1.12 п. 16.1 ст. 16 Кодексу). Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, визначено ст. 177 Кодексу.

Марія Орестівна наголосила, що відповідно до відповідно до п. 177.10 ст. 177 Кодексу фізичні особи – підприємці з метою обчислення оподаткованого доходу зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Посадовець детально ознайомила присутніх з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, яку затверджено затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481.

 

 

Голова комісії

з реорганiзацiї Червоноградської

ОДПI ГУ ДФС у Львiвськiй областi                                           О.А.Полтавець