Головна Економіка Від початку року у Сокальскій громаді працевлаштовано майже триста осіб

Від початку року у Сокальскій громаді працевлаштовано майже триста осіб

З часу повномасштабного вторгнення російського агресора на українську землю, Сокальська районна філія Львівського обласного центру зайнятості працев­лаштувала 220 осіб. А загалом від 1 січня ц. р. до 15 липня місцем праці забезпечено 305 осіб, у тому числі 220 безробітних. Скеровано на навчання перед працев­лаштуванням на замовлення роботодавців 41 особу з числа безробітних.

До Сокальської РФ ЛОЦЗ звернулось 32 внутрішньо переміщені особи, з них 20 осіб отримали статус безробітного. 11 осіб з числа ВПО – працевлаштовані, з них 6 осіб безробітних.

Вісім роботодавців Сокальщини отримали компенсацію витрат з оплати праці за працевлаштування 11 вимушено переміщених осіб.

– У середньому щодня, завдяки нашій філії, до трудової діяльності повертається двоє жителів району, – повідомив директор Сокальської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Віктор Лащук. – У час війни робота кожного – це своєрідна зброя. Адже безробітний переходить в статус працівника, а, значить, сплачує податки, відповідно наповнюється бюджет, відновлюється економіка краю, є змога підтримувати армію, допомагати хлопцям на передовій. Тому у службі зайнятості роблять усе можливе, щоби безробітні якомога швидше стали до роботи. На це спрямована низка інновацій, зокрема:

– змінені підходи до пошуку прийнятних варіантів роботи для безробітних. Зокрема після перебування в статусі безробітного понад 30 днів підходящим місцем праці вважаються будь-яка пропозиція працевлаштування;

– для суб’єктів господарської діяльності запроваджена урядова програма, яка передбачає компенсацію витрат з оплати праці за працевлаштування вимушено переміщених осіб у розмірі 6500 грн упродовж двох місяців.

Для ознайомлення з кадровою потребою фірм і компаній діє телеграм-канал Державної служби зайнятості, шукачі роботи через чат-бот можуть підписатися на розсилку вакансій за регіоном або галуззю, а працедавці – розмістити інформацію про вільні місця праці.

На профілі «Львівська обласна служба зайнятості» у соціальній мережі «Фейсбук» щодня публікують перелік вільних робочих місць і вакантних посад. Чимало корисної інформації, а також свіжі пропозиції працевлаштування вміщені на вебсторінці Львівського ОЦЗ: lviv.dcz.gov.ua

Окрім того, для клієнтів функціонує офіційний телеграм-канал Львівської обласної служби зайнятості та діють «гарячі» лінії за номерами телефонів (032) 245 05 45, +380966825183, аби кожний міг з’ясувати всі питання у сфері працевлаштування.

Варто наголосити: Кабінет Міністрів затвердив, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт. Уряд затвердив орієнтовний перелік суспільно корисних робіт, що може виконуватись в умовах воєнного стану. «Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні – визначатиме місцева влада», – пояснив прем’єр.

Розмір мінімальної зарплати у 2022 році – 6500 грн.

Прем’єр підкреслив, що статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває закордоном більше 30 днів під час воєнного стану.

«Наше завдання зараз просте й зрозуміле – кожен має працювати на перемогу. Для цього потрібно консолідувати всі можливі ресурси», – резюмував він.

Нагадаємо: 21 квітня 2022 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану». Він спрямований на спрощення отри­мання статусу безробітного та подальших виплат фінансової допомоги з безробіття, щоправда, розмір виплати скоротили. Зокрема, якщо раніше максимальна сума допомоги з безробіття залежала від прожиткового мінімуму, який становить
9924 грн,, а з липня мав підвищитися до 10400 грн,, то зараз виплати із безробіття прив’язані до мінімальної зарплати. Максимальний розмір допомоги по безробіттю відтепер становитиме півтори мінімальної зарплати, тобто 9750 грн.

Допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі (до отримання всіх необхідних відомостей), встановленому законодавством на випадок безробіття, а загальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 180 кален­дарних днів.

Після надходження необхідних відомостей тривалість виплати допомоги по безробіттю та її розмір переглядається відповідно до законодавства.

Василь СОРОЧУК.