Головна Листи У Сокалі швеї-волонтери шиють для військових

У Сокалі швеї-волонтери шиють для військових

Нині українці максимально згур­тувалися, щоб допомогти ЗСУ. Так, сокальчанка Ірина Ткачик у власно­му ательє організувала пошиття балаклавів, термобілизни, футбо­лок для ЗСУ, допомагають їй у цьому волонтери.

Ірина Ткачик розповіла, що ще в дитинстві мріяла бути швеєю. Коли її ровесниці бавились лялька­ми, то вона – коробочкою, де були нитки, голка та клаптики тканин. Їй дуже подобалось шити гарні плат­тя для ляльок, переодягати їх. Ма­ма за це її називала модисткою. Саме таку назву п. Ірина дала сво­єму ательє. Вона шила вишукані плаття та костюми на замовлення. На жаль, війна внесла свої корек­ти­ви: Ірина разом з швеями з пер­ших днів повномасштабного втор­гнення Росії в Україну, почала шити балак­лави для бійців ЗСУ, а згодом діз­налася що найбільше потрібне військовим – це футболки, нижня білизна, маскувальні костюми, тер­мобілизна, балаклави.

Вона продовжила розмову:

– Наші захисники трудяться на фронті, а ми в тилу робимо, що можемо. Кожна волонтерська праця нині цінна. Я – швея, тож можу їм пошити ті речі, які потрібні, щоб почували себе комфортно та знали, що про них пам’ятають та думають. З іншого боку для мене особисто ця робота була порятун­ком від переживань та тривожних думок через новини, які читала та чула. Не могла сидіти склавши ру­ки, робила те, що вмію, бо розумі­ла, що в такий спосіб допомагаю і підтримую Збройні сили України. Волонтери, з якими ми співпрацю­вали в 2014 році, тоді шила балаклави та термобілизну для бійців в АТО, знайшли мене і запропонува­ли шити балаклави. Я пого­дилась. Вони привозили матеріал, а згодом забирали готову продук­цію. Спер­шу кроїла та шила вдома, потім до мене долучилися мої спів­робітниці. Підтримував і допомагав чоловік, який привозив і вантажив тканину, сортував і складав готові вироби.

Згодом п. Ірина розповіла про свою діяльність у Фейсбуці. Тут же почали відгукуватись небайдужі люди, які пропонували допомогу: хтось хотів працювати в ательє, а хтось міг шити вдома.

Так із зовсім чужих людей утво­рилась спільнота волонтерок, яких менеджер БФ «Карітас»-Сокаль, депутат Сокальської міської ради Мар’яна Яремчук назвала «швей­ним батальйоном».

– Нині в нашій команді майже сорок швей, які мешкають у Сокалі, Забужжі, Поториці, Конотопах, Сте­нятині, Перетоках, Трудолюбівці, – розповідає власниця ательє.
– Це люди різного віку, різних про­фесій, але з великим, добрим сер­цем. Вони – волонтери – роблять усе для того, щоб ми перемогли. Найстаршій з них – Галині Степа­нівні майже сімдесят років, яка зателефонувала і запропонувала допомогу. Наймолодшій – двад­цять, вона – студентка. Щодень приходила з мамою в ательє, поки та шила вироби, вона їх сортувала, складала, прасувала. Невдовзі кількість людей збільшилась. Долу­чались до роботи й тимчасово пе­реміщенні особи з Харкова, Києва та інших міст, яких війна вигнала зі своїх домівок. Серед них була навіть професор університету з Києва.

Пані Ірині стало складно кожного задіяти в якісь операції, кожному роз’яснювати, що має робити, роз­казати, як шити, як зібрати виріб докупи. Тож записала відеоролик

з покроковою інструкцією.

Білизну й балаклави волонтерки шиють з трикотажу. Використову­ють як нові тканини, так й ті, що вже були у вжитку. Їх приносять чи передають жителі Сокальщини, а також резинку й нитки. Багато ма­теріалів волонтери закуповують самі.

За цей час вони пошили 1500 балаклав, 600 комплектів термобі­лизни, 60 хомутів, 500 нижньої білизни, 450 підшоломників, 250 футболок. Готові речі п. Ірина пере­дає в БФ «Карітас»-Сокаль, а там готують гуманітарний вантаж за замовленням військових, який від­правляють до адресатів.

– Ми зробили невеличкий вклад у підтримку захисників, які боро­нять спокійний сон, наше зав­тра, – каже Ірина. – У такий важкий час українці неймовірно згурту­валися. Вірю, що переможемо! Продовжу­ємо боротися, не падаємо духом, підтримуємо Збройні сили України.

Швеї-волонтери не думають зу­пинятись, бо переконані, що пот­рібні, їхня маленька справа – вне­сок у велику боротьбу проти ворога. Нещодавно вони шили 300 кофт худі для дітей, які переселені з територій, де тривають воєнні дії, були щасливі, що їхні вироби принесли їм радість. Приємно їм, коли отримують й позитивні від­гуки від військових. Їх колишній ко­лега закрійник, який нині воює, пе­редавав вітання та сказав, що по-шита ними білизна якісніша й зруч­ніша, ніж та, яку видали в підрозділі.

«Допомагати завжди є кому, і до того ж, війна понівечила дуже бага­то життів і доль, і цим людям зав­жди буде потрібна підтримка від небайдужих», – підсумувала Ірина Ткачик. І додала, що «бути волон­тером – це не тільки поклик душі і спосіб життя, але й насущна вимо­га сьогодення».

Любов ПУЗИЧ.

Фото з альбому Ірини Ткачик.