Головна Листи НАША СИЛА В ЄДНОСТІ

НАША СИЛА В ЄДНОСТІ

 

11 травня у місті Замосць відбув­ся науковий симпозіум «Історія – Безпека – Європа», організований Староством повітовим у Замості, Академією Замойською, Фундаці­єю польсько-німецької співпраці та Товариством поляків Німеччини. На запрошення старости Станісла­ва Гжеська участь в урочистостях взяли міський голова Оксана Бере­за та керуючий справами вико­навчого комітету Любов Ребрина.

В рамках симпозіуму була органі­зована закрита тристороння зус­тріч за участі керівника Замойського повіту старости Станіслава Гжеська, делегації з Німеччини під керівництвом Хйорста Келлера, Федерального Президента Німеч­чини 2004-2010 років та голови МВФ 2000-2004 рр., голови Черво­ноградської РВА Андрія Дяченка, Белзького міського голови Оксани Берези.

В межах засідання Оксана Бере­за щиро подякувала німецькій сто­роні за гуманітарну допомогу, яка була надана нашій громаді на по­чатку повномасштабного вторгнен­ня. Адже саме завдяки німецьким партнерам ми отримали багато одягу та продуктів харчування, ге­нераторів, які були передані внут­рішньо переміщеним особам, що перебували у наших закладах осві­ти, а також військовим. Також міський голова висловила щиру подяку Старості Замойського пові­ту, який особисто привозив допо­могу для передачі на прикордонний пункт Угринів-Долгобичув, щоб продемонструвати підтримку укра­їнської сторони.

Одночасно, на прохання Хйорста Келлера, було обговорено сьогод­нішні потреби української сторони у зв’язку із триваючою агресією ро­сії. Німецька делегація пообіцяла українській стороні, зокрема, Чер­воноградському району та Белзькій громаді всебічну допомогу та в подальшому підписання важливого документa, який засвідчить транс­кордонне співробітництво України (Червоноградського району Белзь­кої громади) – Польщі (Powiat Zamojski)– Німеччини(землі Schwabisch Hall).

На науковому симпозіумі «Істо­рія-Європа-Безпека» в Академії Замойській провідні науковці, полі­тики, експерти обговорювали війну, наслідки та виклики, досвід мину­лого й сучасні прояви тоталітариз­му, питання глобальної безпеки та її етичний контекст, як протидіяти російській агресії та якими можуть бути принципи досягнення спра­ведливого миру.

На симпозіумі виступив голова Червоноградської РВА Андрій Дя­ченко, який зосередив увагу при­сутніх на війні, яка зовсім поряд.

Він наголосив: «В уявленні бага­тьох людей війна – це лінія фронту, де ворог по іншу сторону, і це так, але, крім того вона всюди і наслідки відчуває кожен. Ворожі ракети до­літають практично до кордонів кра­їни Євросоюзу, знищують мирні міста, заклади охорони здоров’я, освіти та культури, об’єкти критич­ної енергетичної системи за 60 кі­лометрів від того місця, де ми пе­ребуваємо зараз».

А сьогодні спільне завдання де­мократичних країн не лише зупини­ти агресію рф і повернути окупо­вані території, а й використати цей історичний момент для посилення позицій нашої держави на міжна­родній арені. Аби нам не було со­ромно перед нащадками за спільну історію!

У заключному слові виступив колишній керівник пресслужби військової безпеки Польщі генерал Марек Лапінські, який засвідчив свою підтримку Україні у боротьбі з ворогом. Генерал зазначив, що попри усі протиріччя наших наро­дів, усі складні стосунки мають бути в минулому, зараз ми маємо бути єдині та сильні, бо в нас ворог спільний. Необхідно закласти міцну основу для довгострокових стра­тегічних міжнародних відносин.

Бо тільки разом наша сила.

Юлія СТАРОДУБ.

Фото автора.