Головна Економіка Відбулися збори трудового колективу Сокальської ДЛГП «Галсільліс»

Відбулися збори трудового колективу Сокальської ДЛГП «Галсільліс»

Відбулися збори трудового колективу Сокальської ДЛГП «Галсільліс»
Відбулися збори трудового колективу Сокальської ДЛГП «Галсільліс»

Відбулися збори трудового колективу Сокальської ДЛГП «Галсільліс», на яких були також головний інженер ОКС ЛГП «Галсільліс» Михайло Кащук, голова районної ради Микола Пасько, перший заступник голови РДА Ірина Задолинна, депутати та сільські голови.

Про фінансово-господарську діяльність підприємства за минулий рік розповів керівник ДЛГП «Галсільліс», депутат районної ради Микола Дем’янович. Він, зокрема, сказав, що у підпорядкуванні підприємства є 7337 га, в т. ч. покриті лісом – 6254,4 га. Це невеликі ділянки середньою площею до 18 га, розкидані серед лісогосподарських угідь, здебільшого навколо населених пунктів. Вони мають важливе екологічне значення, оскільки запобігають водній та вітровій ерозіям грунтів, сприяють підвищенню врожайності сільськогосподарських культур, відіграють немалу роль у забезпеченні сільських громад, фермерських господарств та інших підприємств в АПК деревиною та виробами з неї.

Від виробничо-господарської діяльності підприємство торік отримало 142 тис. грн. чистого прибутку. Рентабельність становить 2,2 відсотка. Заготовлено 11158 м куб. ліквідної деревини від рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів. У структурі заготовленої деревини переважає низькосортна продукція: дрова технологічні та паливні – 9316 м куб., ділова деревина – 1842 м куб. Реалізовано продукції на 7446,7 тис. грн., перероблено 953 м куб. деревини, з них ділової – 317 м куб. і технічної сировини та дров – 609 м куб. Нині на підприємстві працює 48 працівників. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого становить 4132 гривень. Торік ДЛГП «Галсільліс» сплатило в бюджет 2378,9 тис. грн. податків, в тому числі у місцевий – 751,3 тис. грн.

М. Дем’янович також звернув увагу на те, що в 2016ому проводилися заходи, спрямовані на відтворення і посів лісових насаджень. Працівники підприємства за звітний період доглянули та зробили доповнення лісових культур, підготували ґрунт та висаджували ліс. Відтак упродовж 2016ого відновлено 58,4 га лісу та проведено доповнення лісових культур минулих років посадки на площі 63 га. Переведено на вкриті лісом землі площею 106 га. Посадковий матеріал вирощували в лісових розсадниках, теплиці та в трьох коробах. Одним із заходів по покращенню якості і природного складу лісових насаджень, підвищенню їх стійкості та продуктивності, а також збереження й посилання екологічних і естетичних властивостей є рубки догляду за молодниками (73 га).

З метою оздоровлення лісів, забезпеченню їх належного санітарного стану та ліквідацію осередків шкідників і хворіб, лісогосподарське підприємство провело комплекс санітарнооздоровчих заходів: вибірково санітарні рубки (300 га), від позалісосічної захаращеності очищено 16 га лісових насаджень. І надалі посиленої уваги потребує охорона і збереження лісових ресурсів. Ліс – складний організм, який потребує дбайливого догляду, тому кожен з нас має ставитись до природи, як добрий господар. Бо він росте не одне десятиліття. І прикро, коли хтось нищить його, наголосив директор Сокальського дочірнього підприємства «Галсільліс» Микола Дем’янович. На жаль, такі випадки є непоодинокі. За звітний період в лісах підприємства виявили 65 порушень. Сума збитків сягнула 48,1 тисяча гривень. Лісова охорона також зафіксувала 20,62 куб. м самовільно зрубаної деревини. Дочірнє підприємство передало в правоохоронні органи 40 протоколів, 23 з них скерували в прокуратуру.

Опісля керівник лісового підприємства відповів на запитання депутата районної ради, голови постійної депутатської комісїї з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій Андрія Сенюка. Вони стосувалися належного оформлення державних актів, які попередньо були виготовлені для ДЛГП на земельні ділянки, де росте ліс, і де є накладки на суміжні території, адже це створює проблеми для оформлення документації на паї для людей. А ще яким він бачить шлях розвитку підприємства, чи подавало воно запит на фінансування з обласного бюджету по програмі підтримки лісового господарства, щоб залучити кошти в його розвиток, оскільки Сокальське ДЛГП «Львівліс» є дочірнім комунальним підприємством Львівської обласної ради.

М. Дем’янович звернув увагу на те, що обладнання в ДЛГП застаріле, а це не дає можливості ефективно працювати. Підприємство переживає не найкращі часи. Коштів на придбання сучасних деревообробних верстатів, пилорами чи навіть пил нема. Нині головне зберегти підприємство, колектив, дати людям роботу та гідну заробітну плату. Він також поділився планами на 2017ий, серед яких планують збудувати пожежні водоймища та подвоїти пасіку.
Директора доповнили головний лісничий підприємства Андрій Микитюк – зупинився на повноті лісових насаджень, та лісничий Сокальського лісництва Олег Бурда – розповів що зроблено у лісництві.

Голова громадської організації «Всеукраїнський союз ветеранів АТО. Сокальський округ» Володимир Мікуланінець подякував працівникам Сокальського ДЛГП «Галсільліс», зокрема, директору Миколі Дем’яновичу, за допомогу бійцям 3го окремого мотопіхотного батальйону 24 бригади, яка дислокується в зоні АТО, дизпаливом, продуктами харчування, дровами… Передав особливу подяку працівнику «Галсільлісу» Юрію Лису, який віддав бійцям власне авто й висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Відбулися збори трудового колективу Сокальської ДЛГП «Галсільліс»
Відбулися збори трудового колективу Сокальської ДЛГП «Галсільліс»

Перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Задолинна зазначила, що їй приємно бачити людей, які дбають про зелені «легені» району. І це важливо, бо на Сокальщині є вугільні копальні, терикон, які негативно впливають на навколишнє середовище. Якщо сьогодні не приділяти належної уваги екології, не дбати про збереження та відтворення лісових насаджень, то наші діти та внуки матимуть великі екологічні проблеми. Вона також зупинилася на фінансовій діяльності підприємства, підкресливши важливість своєчасної сплати податків та обов’язкових платежів до бюджету, подякувала колективу за нелегку роботу для блага майбутніх поколінь – це збереження та примноження лісів Сокальщини.

Голова районної ради Микола Пасько, насамперед, звернув увагу на тісну співпрацю лісогосподарського підприємства з виконавчою владою та місцевим самоврядуванням. Адже це лісове підприємство оберігає та примножує ліси, які колись належали колгоспам, і є навколо населених пунктів. До того ж директор ДЛГП «Галсільліс» є депутатом районної ради. Разом з колегамидепутатами шукає шляхи для вирішення нагальних проблем не тільки лісового підприємства, але й району, дбає про його розвиток. Зокрема, минулого року депутати запропонували створити національний природній парк на території Сокальського району. І вже зроблені перші кроки – прийнята програма охорони навколишнього природнього середовища Сокальського району на 20162020 рр. М. Пасько подякував лісівникам за те, що дбають і примножують «зелене» багатство планети і побажав колективу ДЛГП «Галсільліс» зростання економічних показників, міцного здоров’я та наснаги до роботи.

Про перспективу розвитку лісового господарства поділився й начальник відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА Олег Тарасюк, який наголосив на тому, що таким підприємствам без державної підтримки важко вижити. Не менш важливим є належне оформлення документів на землі, які уже заліснені ДЛГП «Галсільліс».

Підсумував нараду головний інженер ОКС ЛГП «Галсільліс» Михайло Кащук, який відзначив сумлінне виконання поставлених виробничопланових завдань працівників Сокальського ДЛГП «Галсільліс», яке входить в десятку кращих лісогосподарських підприємств області. Звернув увагу на проблеми, які ще мусять вирішити, висловив зауваження до роботи цеху переробки, який є нерентабельним і повідомив, що ОКС ЛГП «Галсільліс» уклало угоду з ізоляторним заводом по виготовленню піддонів. Тож працівники матимуть роботу. Нині, через заборону експорту лісу, в усіх дочірніх підприємствах зменшилась заготівля, бо немає збуту, а це – основне джерело доходів лісового господарства. Зараз його діяльність скерована на відновлення лісів, які хочуть зробити промисловими. М. Кащук подякував колективу за сумлінну роботу, а представникам влади – за співпрацю та допомогу у вирішенні нагальних проблем, побажав, щоб підприємство розвивалося і твердо стояло на ногах.

Загальні збори працівників Сокальського ДЛГП «Галсільліс» роботу підприємства визнали задовільною та накреслили напрямки діяльності на 2017 рік.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.