Головна Економіка Якщо ділянка більше 2га або здана в оренду фізичній особі – задекларуй...

Якщо ділянка більше 2га або здана в оренду фізичній особі – задекларуй свої доходи

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 га, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Для громадян, які відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, граничний строк подачі Декларації  про майновий стан і доходи за 2020 рік – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30.04.2021.

Громадяни, які мають намір задекларувати право на податкову знижку за 2020 рік можуть подавати декларації про майновий стан і доходи до 31 грудня 2021 року.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, і для використання права на податкову знижку.

Декларацію про майновий стан і доходи треба подавати за місцем  своєї податкової адреси.