Головна Економіка З 8 травня продаж технічно складних побутових товарів – через РРО

З 8 травня продаж технічно складних побутових товарів – через РРО

Сокальське відділення Червоноградської ОДПІ повідомляє, що Постановою КМУ від 16.03.2017 р. №231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО (далі – Постанова №231). Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування. Тобто, з 8 травня 2017 року суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, визначених у Переліку, затвердженому Постановою №231, зобов’язані в обов’язковому порядку використовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО).

Технічно складні побутові товари – непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

Відповідно до Постанови №231, перелік груп технічно складних побутових товарів містить вісім груп товарів:
– «Вироби із чорних металів»,
– «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»,
– «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»,
– «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»,
«Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя»,
– «Годинники всіх видів та їх частини»,
– «Музичні інструменти; їх частини та приладдя»,
– «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».

Нагадаю, що відповідна норма Закону про РРО щодо обов’язкового застосування РРО всіма суб’єктами господарювання при продажу технічно складних побутових товарів діє ще з 1 січня 2017 року. Зміни щодо застосування РРО з цього приводу фізособами – «єдинниками» визначено у п. 296.10 ПКУ.

Тож «єдинники», які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні будуть застосовувати РРО в обов’язковому порядку, незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу.