Після відвідування Грибовицького сміттєзвалища, зустрічі з керівництвом Львова та громадою с. Грибовичі, високопосадовець ознайомився з ситуацією на території тліючого терикону ПАТ «Львівська вугільна компанія» та провів нараду.
«Сьогодні на урядовому комітеті було розглянуто проект рішення на 13,7 млн. грн. на виконання робіт з ліквідації тління терикону. Я займаюся цим питанням з листопада, і можу доповісти, що за цей період ми зробили ряд організаційно-підготовчих заходів: оцінили ситуацію, зробили температурну карту, зробили проектну документацію. Проектна документація пройшла експертизу», – пояснив В. Кістіон.
Він зауважив, що після того, як відповідне розпорядження буде прийнято на засіданні Кабінету Міністрів, можна оголошувати тендерні процедури. За його словами розпорядником коштів у проекті розпорядження визначено Львівську обласну державну адміністрацію.
Також на нараді розглянули питання модернізації та технічного переоснащення шахт ДП «Львіввугілля» – доповідав генеральний директор Андрій Дяченко.
«Ми готові до рішучих дій, в нас є промислові запаси, є напрацювання розробки вугільних пластів, прохідники готують фронт робіт для нових лав, три шахти видобувають вугілля і працюють на енергетику. В 2016 році нам вдалося стабілізувати ситуацію, збільшити вуглевидобуток, ми провели оптимізацію апарату управління держпідприємства, вийшли на стабільний ритм роботи і прикладом цьому є робота держпідприємства в січні місяці. Єдине, що нам потрібно – це кошти на технічне переоснащення лав і тоді до кінця 2017 року, згідно з нашою програмою розвитку, ми виходимо на самоокупність», – наголосив керманич держпідприємства Андрій Дяченко.
За розвиток вугільних шахт висловились і присутні на нараді голови шахтарських профспілок Олег Турчин та Віталій Оніжук, але вони проти створення в Києві державного підприємства «Національна вугільна компанія».
Володимир Кістіон, підсумовуючи питання вугільників, зауважив: «Перший крок на технічне переоснащення держава у вигляді кредитних ресурсів забезпечить 300 млн. грн. ДП «Львіввугілля» отримає 78 млн. грн. з цієї загальної суми, яка є на сьогодні. В подальшому в нас є відповідні фінансові ресурси, на які ми маємо право, готуються пропозиції, опрацьовуються в рамках Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, будуть визначати лави, шахти, буде проводитись відповідний розподіл коштів на технічне переоснащення».
В нараді під головуванням віце-прем’єрміністра Володимира Кістіона взяли участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, народний депутат України, голова підкомітету з питань вугільної промисловості Комітету Верховної Ради України з питань паливноенергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Михайло Бондар, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Анатолій Корзун, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, генеральний директор ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко, голова Сокальської РДА Олег Пелих, представники ПАТ «Львівська вугільна компанія» (компаніївласника терикону), голови шахтарських профспілок Олег Турчин, Віталій Оніжук, представники профільних наукових установ.
Марина ГРОМИК.
Головна
Економіка З робочою поїздкою 2 лютого перебував на Львівщині віце-прем’єрміністр України Володимир Кістіон