Головна Економіка Зустріч з платниками податків щодо застосування окремих норм податкового законодавства

Зустріч з платниками податків щодо застосування окремих норм податкового законодавства

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

Зустріч з платниками податків щодо застосування окремих норм податкового законодавства

Головний державний інспектор Сокальської ДПІ ГУ ДПС в Львівській області Марія Кохан під час зустрічі з платниками податків розповіла про окремі норми податкового законодавства.

Зокрема, Марія Кохан наголосила платникам на кампанії одноразового декларування. Зокрема зазначила, що громадяни можуть легалізувати свої неоподатковані активи до 1 березня 2023 року. Для цього необхідно подати одноразову декларацію в електронному вигляді і сплатити одноразовий збір від суми задекларованих активів.

Також, Марія Кохан розповіла платникам податків  про обов’язок застосування касових апаратів під час здійснення ФОПами – платниками єдиного податку ІІ, ІІІ, ІV групи готівкових розрахунків з покупцями. При цьому звернула увагу, що при здійсненні роздрібної торгівлі товарами на території села та селища, ФОПи, які не торгують підакцизними товарами можуть проводити розрахункові операції без застосування РРО чи програмних РРО. Однак, такі суб’єкти господарювання повинні використовувати розрахункові книги та книги обліку розрахункових операцій. Посадовиця зауважила, що не застосовується обов’язок використання РРО чи ПРРО до платників єдиного податку І групи, а також не зобов’язані застосовувати РРО суб’єкти господарювання, які отримують кошти виключно на поточний рахунок за реквізитами IBAN.

Присутні одержали вичерпні відповіді на запитання щодо права громадян на податкову знижку за понесеними в 2021 році витратами, про єдиний рахунок, оподаткування операцій із надання в оренду нерухомого майна.