Головна Економіка Зустріч з платниками щодо порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» та інших питань...

Зустріч з платниками щодо порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» та інших питань щодо застосування податкового законодавства

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

зустріч з платниками щодо порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» та інших питань щодо застосування податкового законодавства

 

У Центрі обслуговування платників Сокальської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області відбулася зустріч начальника Сокальської ДПІ Олени Наумчук з платниками податків.

Під час заходу поінформувала присутніх про Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», затверджений наказом Міністерства фінансів України від 23.03.2023 №148 (далі – Наказ 148).

Детально розглянуто як загальні положення Наказу 148 так і приклади заповнення платником реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції.

Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення розміщено на стендах у приміщенні ЦОП Первомайської ДПІ для вільного ознайомлення та використання в роботі платниками податків.

Новація полягає в тому, що під час сплати податків, митних платежів та ЄСВ, а також внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави для митниці платник у реквізиті «Призначення платежу» заповнюватиме тільки поля: «Код виду сплати» та «додаткова інформація запису».

Акцентовано увагу, що одночасно для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 втрачає чинність 01 липня 2023 року).

 

Крім того, присутніх цікавили питання щодо:

– декларування доходів, одержаних у 2022 році;

– використання права на податкову знижку;

– застосування РРО/ПРРО  в період дії воєнного стану;

– одержання ідентифікаційного номера для іншої особи.

Зустріч відбулась у форматі конструктивного діалогу, на всі запитання присутні одержали повні  та обґрунтовані відповіді