Йде передвиборча президентська кампанія. Хочу зазначити, що за час існування України ще не було стільки охочих зайняти цю посаду. Одних кандидатів ми добре знаємо, а про деяких навіть не чули. На мою думку, президентом має стати молода людина, адже майбутнє належить молоді. А у молодої незалежної держави, якою є Україна, й президент має бути молодим. Україна має стати взірцем для всього світу. Не 60-70 літні кандидати, яким треба бавити внуків, а молодь, яка мислить по-новому, має керувати державою.
Прикладом є обрання настоятелем Української помісної православної церкви єпископа сорокалітнього Епіфанія. Події кінця 2013 року сколихнули всю Україну й стали початком Революції Гідності. Молодь повторила подвиг Героїв Крут, які сто років тому вступили в нерівний бій, ставши на захист України проти 30 тисячної армії Муравйова. Триста юнаків, погано озброєні, деякі вперше тримали зброю, на чотири дні затримали наступ ціною свого життя.
Саме молодь і люди середнього віку (таких як баба Параска було не дуже багато) виступили за свої права під час Революції Гідності, сколихнувши світ Небесною сотнею. Першим, читаючи Кобзаря, загинув молодий юнак Нігоян, вірменин за національністю. Так цементувалася нація.
Саме молодь і люди середнього віку стали на захист своєї Батьківщини й в 2014 році. Коли була небоєздатна розкомплектована армія, не вистачало звичайного озброєння, погано було з обмундируванням і продуктами, але мужньо боролися і вистояли в нерівній боротьбі, відстоявши свою незалежність. Молодь і люди середнього віку 224 дні захищали Донецький аеропорт, знаходячись в облозі ворога. Українські бійці покрили себе невмирущою славою. Так світ дізнався про кіборгів.
Виступаючи в ІваноФранківську, Президент України Петро Порошенко сказав, що в 2014 році в скарбниці держави було 108 тисяч гривень (чверть копійки на кожного). Тепер доларового запасу маємо більше 20 мільярдів. Також золотовалютні запаси стабілізуються. Тож я просив би майбутнього президента, якого обере народ, в Києві біля пам’ятника Т. Г. Шевченка збудувати Пантеон Слави полеглим Героям, які віддали своє життя за самостійність України. На ньому метровими буквами написати Шевченкові слова: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає» та золотими літерами викарбувати кожне прізвище захисника України. Хотілося б, щоб не помпезною, а постійною і не помітною була турбота держави про членів тих сімей, в яких батько чи син не повернулися з війни. Ніякими грішми не замінимо найдорожчого. Жоден лікар чи психолог не загоїть тих ран, які постійно будуть ятритися і кровоточити у батьків, дружин, дітей.
Ми деколи ганимо молодь, і це не так, і це не добре, однак вона краща за нас. Як навесні стара трава поступається молодій, так і державу повинні творити молоді люди. Раніше про Україну знали завдяки Тарасу Шевченку, творам Івана Франка, Лесі Українки, боксерам Кличкам, спортсменам Сергію Бубці, важковаговику Василю Вірастюку, «Щедрику» Леонтовича, Довженковій «Землі», Параджанову «Тіні забутих предків»… Тепер Україну знають як незалежну державу. Ми входимо в трійку найбільших у світі експортерів зерна. Утримуємо передові місця по ячменю, соняшнику, кукурудзі, а також меду. Таких аналогів літакобудування, як український вантажний літак «Руслан», не має жодна держава світу. Бог нам дав найкращий чорнозем і хороші природні ресурси, а, головне, розумних та працьовитих людей. Вірю, що молодь зробить все для того, щоб на українських чорноземах плодоносили сади та колосилися хліба. Хочу, щоб Україна процвітала та стала демократичною європейською державою. І вона такою буде… Вірю у це!
Михайло МАРУЩАК, житель с. Скоморохи.