Головна Листи ЗБЕРЕЖІМО ЛІКАРНЮ У ВЕЛИКИХ МОСТАХ

ЗБЕРЕЖІМО ЛІКАРНЮ У ВЕЛИКИХ МОСТАХ

У Великомостівській районній лікарні виникло якесь непорозуміння. По один бік барикад четверо працівників, які іменують себе «колективом», а по другий бік – більше 160 медпрацівників поліклініки, лікарні, амбулаторій і ФАПів. Четверо людей нав’язують свої правила гри всім іншим і роблять це дуже підлим способом, «запихаючи ніж у спину».
Два молоді лікарі і медсестра, при підтримці лікарки з великим стажем, пишуть скарги в обком профспілок медиків, в районну раду, в облдержадміністрацію. Під псевдодемократичними лозунгами прикривається одна мета – усунути головного лікаря, дестабілізувати роботу лікарні, що в кінцевому результаті призведе до масових скорочень і закриття лікарні. Четверо представників «колективу» не гребують нічим: в хід ідуть підтасовки фактів, наклепи і брехня.

А що ж не влаштовує нашу четвірку? Пояснення просте: вони хочуть жити і працювати постарому, а головний лікар і новостворена адміністрація прагнуть реформувати медицину, починаючи з Великих Мостів.

Поперше – це облаштування та ремонт приміщень лікарні, для того, щоб медпрацівникам було комфортно працювати, пацієнти не відчували ніяких незручностей. Для цього взяли участь у конкурсі мікропроектів. Стали переможцями. Були залучені кошти обласної ради, з районного бюджету і внесок громади.

Подруге – це створення сімейної медицини, що має суттєво змінити ставлення лікаря до хворого; хворого до лікаря.
На майбутнє в планах: розширити Великомостівську міську лікарню, запросити нових спеціалістів, закупити нове обладнання (незабаром в лікарні запрацює рентгенкабінет), покращити кваліфіковану допомогу населенню.
Головний лікар при сприянні адміністрації лікарні, добивається дотримання трудової дисципліни, а це передбачає відробку робочого часу, дотримування графіків роботи, виїзд лікарів у закріплені села, щоб люди там впізнавали свого лікаря в обличчя, а не ображались, що медицина є для них недоступною.

В Сокальському районі Великомостівська громада буде першою, і медицина теж не повинна пасти задніх, а рівнятись на європейський рівень.

Жаль тільки що четверо медпрацівників, які іменують себе «колективом» Великомостівської лікарні, регулярно встромлюють палки в колеса, гальмують розвиток Великомостівської лікарні, не дають працювати всім іншим медпрацівникам. Через них страждає і якість роботи, бо той час, який витрачається на перевірку неправдивої інформації, можна було би приділити хворим, які дуже цього потребують і чекають, коли у Великомостівській лікарні запанують мир, спокій і взаєморозуміння.

Наталія ВЛАДИКА, лікар акушер-гінеколог, голова ЛКК.
Надія БАЛКО, сестра медична денного стаціонару.