Головна Освіта Світлана Гаврилюк з Завишня своєю діяльністю доводить, що будь-яку дитину з її...

Світлана Гаврилюк з Завишня своєю діяльністю доводить, що будь-яку дитину з її індивідуальними особливостями можна легко навчити читати в дошкільному віці

Гаврилюк Світлана
Гаврилюк Світлана

Є серед педагогів дошкілля незвичайні люди. Вони не тільки виховують дітей, а й відкривають перед ними багатий світ добра, світла, доносячи до серця красу навколишнього світу. «Педагогіка не наука, а мистецтво, і, як будьяке мистецтво, вимагає вродженого таланту». Ці слова К. Ушинського цілком можна віднести до вихователя Завишенського НВК «ЗШ І ст. – дитячий садок» Світлани Гаврилюк, яка своєю діяльністю доводить, що будь-яку дитину з її індивідуальними особливостями можна легко навчити читати в дошкільному віці.

Деякі батьки й педагоги вагаються: чи варто починати рано навчати дітей читанню? Можливо, це велике навантаження на дитину? Чи не шкідливо це для неї? Звичайно, шкідливо, якщо навчання перетворити на обов’язковий складний процес. п. Світлана навчає дошкільнят читати у грі. А якщо дитина навчається невимушено, у грі, а ця гра цікава, рухлива, різноманітна – енергія дитини практично невичерпна. Навчання за методикою Миколи Зайцева, яку впроваджує в роботі з дітьми п. Світлана, – це якраз і є захопливе й природне навчання у грі.

В основі методики – розроблені М. Зайцевим універсальні кубики, на яких зображено склади. А з кубиками навчатися весело і цікаво. Під час занять у дітей задіяні майже всі відчуття: слух, зір, дотик. А додайте ще повну свободу поведінки, що так необхідна маленькій дитині, та цікаву ігрову ситуацію, яка постійно змінюється, а ще – елементи змагання, радість від таких очевидних і швидких досягнень. Малюк щасливий: у нього виходить, він уже може читати! Граючись, діти вчаться читати, ділити слова на склади, складати речення, писати. Ігри з кубиками і таблицями забезпечують активний розвиток мовлення та творчих здібностей.

Можна відверто сказати, що Світлана Гаврилюк дійсно любить свою професію, дітей, творчо ставиться до своєї справи і розуміє, що саме за цих умов знання стануть основою майстерності. Її методи роботи з дошкільниками нікого не залишають байдужими. Все, що відбувається на заняттях педагога – це повнокровне життя маленької людини, в якому природно знаходиться місце для різноманітних занять і захоплень.

Молода, енергійна п. Світлана усвідомлює, що саме вона закладає той фундамент, від якості та міцності якого залежить успіх подальшого навчання дитини. У своїй роботі цю думку вихователь намагається донести до кожної сім’ї, адже успіх навчання і виховання дітей буде тоді, коли дошкільний навчальний заклад і сім’я будуть в цих питаннях однодумцями.
Батьки дошкільнят задоволені, бо діти до садочка йдуть з радістю. А це найвища нагорода педагогу за працю.

Марія ТИМОШИК,методист Сокальського районного методичного кабінету.