Головна Освіта У Волицькій школі відбулася інформаційна лінійка пам’яті Героїв Крут

У Волицькій школі відбулася інформаційна лінійка пам’яті Героїв Крут

Щопонеділка у Волицькій школі відбувається загальношкільна лінійка, на якій розповідають про найголовніші події, що відбуваються в Україні та в школі. Почергово присутні на ній місцеві священики – о. Андрій Мехут і о. Іван Бігун, які розповідають про силу молитви та благословляють учнів на навчання.
30 січня відбулася інформаційна лінійка пам’яті Героїв Крут, яку підготували учні 7 класу разом з класним керівником Марією Вороною. Учні – Вероніка Гагат, Микола Демчук, Василь Пирський, Анна Демчук, Юлія Білик, Марта Захаревич декламували вірші про мужніх героїв Крут, які не побоялися виступити перед озброєним до зубів московськобольшевицьким окупантом.
Почесний гість школи – голова осередку НРУ сіл Волиці і Комарева, виховник ЮнСічі курення ім. П. Сагайдачного Волицької школи Марія Король поділилася спогадами про поїздку в Київ 29 січня 2003 року, яку організували кошовий об’єднаної Львівської ЮнСічі ім. Д. Вітовського Михайло Рок та курінний Волицької ЮнСічі Степан Солдат, які нині покійні.
Марія Король розповіла як у 2003 році члени ЮнСічі – Петро Душка, Володимир Демчук, Роман Омелян, Ольга Чоп, Наталія Журавльова, Степан Солдат разом з отцем Вінкентієм ЧСВВ у поїзді везли до Києва фігуру Матері Божої, яку мали б встановити на могилі 28 юнаків, які загинули під Крутами, як герої. Фігуру помістили в церкві св. Миколая, яка є неподалік могили героїв. Священики – о. Вінкентій та о. Олексій відслужили панахиду. Члени ЮнCічі Волицької школи поклали квіти до могили, стояли у почесній варті з прапорами та лозунгами. Згодом тут склали присягу. Марія Король виконала пісню «Виряджала мати сина під Крутами до бою». Цю пісню вона заспівала волицьким школярам на інформаційній лінійці. Присутні у школі віддали шану і честь героям Крут і пом’янули їх хвилиною мовчання. А учні 6 класу ще провели захід «На грані двох тисячоліть чорніє Хрест у білім полі…». На початку уроку класний керівник п. Галина надала історичну довідку про події цього часу. Розповіла про першу сформовану поспіхом сотню куреня січових стрільців, які пішли назустріч червоним частинам, які насувалися. Далі учні вели мову про бій сотні Юнацької школи імені Б. Хмельницького, сотні студенського куреня Січових стрільців та чоти гайдамаків.

Школярі – Ярина Бурка, Марія Войтович, Наталія Гусак, Регіна Лозинська, Михайло Паращинець, Назарій Шмирка, Юлія Костенюк читали патріотичну поезію, зокрема, «Загриміли у полі, мов громи, гармати», «Під горбочком край Крут», «Білим снігом мело…», «Хай ще зловісніше тьмариться рань», «Любіть Україну, всім серцем любіть». У віршах наголошували на пролитій безневинній крові юнаків, які стали символом героїзму та відданості українській державі й національній ідеї. Під час московськобольшевицького терору були замордовані тисячі невинних київських студентів, серед них 28 юнаків, які мужньо тримались до останнього. Наймолодшому з них Андрію Соколовському, студенту Київської гімназії четвертого курсу, було лише 15 років. Він йшов на бій з словами «Ще не вмерла Україна». Його підтримали інші. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут. З болем у серці учні переглянули фрагменти фільму «Лист без конверта» з серії «Невідома Україна» та слухали пісні на фоні відео «Бій під Крутами», «Пам’яті героїв Крут», «Ніколи не плач…».
Такі заходи навчають школярів патріотизму, розвивають інтерес до історії, героїчного минулого, виховують почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та повагу до історії власного народу.
Галина СОЛДАТ, вчитель іноземної мови Волицької школи.