Головна Освіта Яна Рак зі села Борок представлена номінантом для нагородження премією Сокальської районної...

Яна Рак зі села Борок представлена номінантом для нагородження премією Сокальської районної ради у конкурсі «Обдаро­вані діти Сокальщини»

КОЛИ ЗНАННЯ ПРИНОСЯТЬ УСПІХ…

Талановиті діти – майбутнє Украї­ни. Ще змалечку Яна Рак зі села Борок, що біля Тартакова, тягнулася до науки. Росла допитливою, ціка­вою дівчинкою і проявляла жагу до знань. Поки її ровесники гралися на вулиці, вона читала казки лялькам. У школі вчилася на відмінно, не було таких предметів, яких би вона не любила, але найкраще їй давалися гуманітарні дисципліни.

Спочатку Яна навчалася у Тартаківській школі, згодом батьки переве­ли її у гімназію, а нині – Сокальський ліцей №1 імені Олега Романіва. Тут вчителі побачили великий внутріш­ній потенціал дівчини і доклали всіх зусиль, щоб його розвинути. Шко­лярка почала брати активну участь у районних заходах: конкурсі знавців рідної мови імені Петра Яцика, у кон­курсах «Історія та сучасність Євро­пи», «Я – журналіст». А згодом здо­бувала перемоги і на обласному рівні.

З 8 класу була активним учасни­ком шкільних олімпіад, здобувала чимало перемог. Та «найурожайні­шим» для дівчини був 2018-2019 навчальний рік – із п’яти районних олімпіад Яна здобула всі призові місця: три перемоги, одне перше та одне друге місця. Обласні етапи кон­курсів теж увінчалися успіхом: із п’яти спроб потрапити в число при­зерів чотири були вдалими, з них два – результат командної роботи.

В цьому ж навчальному році вона була представлена номінантом для нагородження премією Сокальської районної ради у конкурсі «Обдаро­вані діти Сокальщини». Яна Рак ста­ла переможницею і володаркою титу­лу у номінації «Інтелектуал року-2019».

Крім уроків у школі, свої знання школярка поглиблювала в Малій академії наук. Тут навчалась в секці­ях української мови та літератури, правознавства, історії, журналістики. Також написала і захистила нау­ково-дослідницьку роботу на тему: «Цвинтар як засіб репрезентації історичної пам’яті».

Мама дівчини п. Галина розповіла, що ніколи не заставляла дитину вчи­тися, вона завжди сама хотіла здо­бувати нові знання. Спочатку на уроках, потім в Малій академії наук. Приїжджала додому вечеряла, і зно­ву сідала за книжки – вчити домашні завдання та поглиблювати свої знан­ня, інколи за наукою сиділа допізна. Вдома у них чимало книг, Яні завжди вони були потрібні, то ж частину їх купували батьки, частину отримува­ла в якості подарунків.

2019-2020 навчальний рік для Яни видався непростим у плані науки, бо була одинадцятикласниця, попе­реду чекало ЗНО, від якого залежав подальший вступ в університет. А тут ще й карантин вніс свої коректи­ви у шкільні будні, то ж довелося навчальний рік закінчувати дистан­ційно. Крім того, у Тартакові відкрив­ся туристичний сезон, тому Яна у вільні від навчання хвилини вишуку­вала цікаві матеріали для туристів, адже вона другий рік поспіль працює екскурсоводом у палаці Урбанських. Її цікаві екскурсії із задоволенням слухають приїжджі гості.

Яна розповіла, що за ЗНО не пе­реживала, бо всі роки навчання у школі добре вчилася, а карантин якраз дав змогу повторити весь вив­чений матеріал. До тестування готу­валася самостійно, читала книжки, енциклопедії, тренувалася на тестах в Інтернеті. З репетиторами не зай­малася з жодного предмету, все вив­чала сама. Знання принесли неаби­який успіх, Яна Рак на високі бали склала ЗНО і подала в електронно­му кабінеті абітурієнта шість заяв на вступ. Дівчина пройшла на нав­чання у всі вузи, куди подала доку­менти. Але все життя мріяла вчи­тися в столиці, тому обрала Київ­ський національний економічний уні­верситет ім. В. Гетьмана, факультет «Право». Батьки Яни – Галина та Андрій тішаться за успіхи донечки, кажуть, що свій шлях до науки вона прокладає сама – бо ні за репетито­рів не платили, ні за вступ, все до­нечка досягає завдяки розуму. Вони вірять, що попереду її чекає велике майбутнє. Тож хай щастить тобі, Яно! Прославляй у столиці наш Сокальський край!

Ольга РОМАНЮК,
с. Борок.