Головна Економіка Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості застосування РРО/ПРРО суб’єктами...

Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання»

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання»

Старшим державним інспектором Сокальської ДПІ Ілоною Міщук проведено сеанс телефонного зв’язку – “гаряча лінія» щодо особливостей застосування суб’єктами господарювання РРО/ПРРО.

 

Під час «гарячої лінії» дозвонювачі, зокрема, цікавились такими питаннями:

  1. Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) через ПРРО.

Відповідь: Програмування найменування товарів (послуг) через ПРРО здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією, що додається до того ж архіву, що і програмне забезпечення.

 

  1. Який механізм відкриття та закриття робочої зміни при застосуванні ПРРО особою, яка здійснює розрахункові операції?

Відповідь: При застосуванні ПРРО відкриття робочої зміни особою, яка здійснює розрахункові операції, відбувається на підставі Повідомлення про відкриття зміни ПРРО (форма № 3-ПРРО, J1316801), закриття робочої зміни здійснюється на підставі Z-звіту.

 

  1. Як зареєструвати касира для програмного РРО?

Відповідь: Суб’єкт господарювання може проводити розрахункові операції на ПРРО самостійно або визначати уповноважених осіб (касирів). Особа може здійснювати розрахункові операції на ПРРО з використанням електронного підпису такої особи/електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО, після внесення даних про сертифікати до Реєстру програмних РРО за умови дійсності відповідного сертифіката відкритого ключа. Розрахункові операції на ПРРО можуть проводити лише ті особи, сертифікати електронних підписів та/або печаток яких внесені до Реєстру щодо такого ПРРО. Дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються ПРРО, вносяться до Реєстру програмних РРО на підставі поданих суб’єктами господарювання в електронній формі повідомлень про надання інформації щодо кваліфікованих/ удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою № 5-ПРРО.

Ілона Міщук, також, поінформувала як працювати з програмним РРО в «офлайн-режимі» та які особливості застосування РРО при торгівлі у сільській місцевості.

Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»