14 грудня 2017 року за рішенням сесії Великомостівської міської ради була створена комунальна установа «Заклад охорони здоров`я Великомостівської міської ради». Заклад охорони здоров’я є підпорядкованим, підзвітним і підконтрольним територіальній громаді в особі Великомостівської міської ради. На сесії був прийнятий статут установи. Затвердження статуту дасть нам змогу почати повноцінно працювати з 1.01.2018 року.
Останнім часом між працівниками нашої лікарні, жителями міста та прилеглих сіл поширюються чутки про те, що лікарня буде закрита, а працівники – розраховані і прийняті на роботу вибірково по особистих вподобаннях головного лікаря. Навіть ходять чутки про те, що головний лікар має намір приватизувати лікарню. Хочу Вас запевнити, що всі, без винятку працівники будуть переведені з Сокальської ЦРЛ до 1.01.2018 р. в новоутворену установу «Заклад охорони здоров’я Великомостівської міської ради».
До 1.01.2018 р. прийом і звільнення працівників здійснювався виключно в Сокальській ЦРЛ. А далі долю нашого медичного закладу з усіма стаціонарними відділеннями будуть вирішувати новообрані депутати Великомостівської міської ради.
В нашій країні проходить реформа медичної галузі.
Реформування Великомостівської лікарні відбувається протягом 4ох років, відколи я став головним лікарем. Як головний лікар, ставив перед собою першочергові завдання: 1) покращити трудову дисципліну працівників лікарні (в тому числі, відробку робочого часу); 2) покращити якість надання медичної допомоги населенню; 3) реорганізувати звітну і статистичну службу для збору реальних даних по роботі медзакладу; 4) покращити матеріальнотехнічну базу і умови праці медичних працівників.
З метою реалізації цієї програми були затверджені нові графіки роботи, щоб пацієнти могли отримати цілодобову медичну допомогу. В лікарні створений приймальний відділ, організована цілодобова робота лабораторії, нічні чергування лікарів оплачують з кінця 2016 року. Проводиться постійний контроль відробки робочого часу, створено 5 дільниць сімейної медицини (з них – 3 міські). В перспективі створення амбулаторії в селі Реклинець.
Регулярно проводяться перевірки ведення медичної документації кожного лікаря та роботи статиста. Реалізовано два мікропроекти по програмі Державного мікрокредитування. В 2016 році – підведення водопостачання та створення власної каналізації. В 2017 році – заміна вікон в стаціонарі лікарні та численні поточні ремонти.
Хочу подякувати нашій громаді, працівникам лікарні, спонсорам за небайдуже ставлення до потреб лікарні і посильну фінансову допомогу, без якої ми не змогли б реалізувати вкрай важливі мікропроекти.
В 2018 році плануємо реалізувати мікропроект по заміні опалення в поліклініці з твердопаливного на електричне.
При спробі навести порядок, посилити контроль за веденням документації – і виник супротив з боку окремих медпрацівників. Після кожної адміністративної перевірки ними подавалися письмові скарги в різні інстанції.
Протягом 2017 року в лікарні працювало 5 комісій з Сокальської ЦРЛ, райради, обкому профспілок медиків, облдержадміністрації і департаменту охорони здоров’я. У висновках роботи комісій було вказано на недоліки в роботі лікарів, статиста, відділу кадрів і на мене покладено контроль за їх усунення.
Після останньої перевірки статистичної служби дійшла черга і до «жовтої» преси, де мене намагаються дискредитувати як головного лікаря, подаючи брехливі і спотворені факти. Метою таких дій деяких працівників лікарні, при підтримці окремих депутатів з певних політичних партій є заміна головного лікаря на більш зручного і менш принципового, щоб можна було і надалі працювати по старих «совкових» стандартах (фальсифікація документів, недостовірна статистика).
Враховуючи те, що медзаклад в майбутньому отримає значні фінансові кошти, це стає дуже «ласим» шматком для непорядних людей.
Ось так проходить реформування медицини в межах окремої маленької громади, а що вже говорити про масштаби всієї країни?!
Ігор ДЕМ’ЯНЧУК, головний лікар Великомостівської міської лікарні.