6 червня відбулася конференція трудового колективу ДП «Львіввугілля». Дев’яносто делегатів від усіх відокремлених підрозділів підбили підсумки виконання «Колективного договору між адміністрацією ДП «Львіввугілля», Львівською територіальною організацією профспілки працівників вугільної промисловості та Регіональним об’єднанням Незалежної профспілки гірників України м. Червоноград за 2017 рік» та затвердили зміни та доповнення до Колективного договору в редакції 2010 року.
Т. в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов акцентував увагу на тому, що працюючи у складних гірничогеологічних умовах, без капітальних вкладень у розвиток виробництва з боку держави, гірники показують хороші виробничі результати. Проте розриви у виробничому ланцюжку, пов’язані з виходом зі складу «Львіввугілля» збагачувальної фабрики, й нині негативно відображаються на фінансовоекономічній діяльності.
На сьогодні ДП «Львіввугілля» – єдине державне вугільне підприємство, що підняло тарифні ставки і посадові оклади на коефіцієнт 1,4 й друге півріччя 2017ого завершило з прибутком. Якщо у квітні 2017 р. середня зарплата працівника складала 7104 грн., то у квітні ц. р. – вже 12808 грн. Особливо помітне зростання по основних професіях.
Найгостріші проблеми сьогодення: відвантаження товарної продукції не на ближчі Добротвірську та Бурштинську ТЕС, а за 600 км – на Трипільську ТЕС, що, у свою чергу, створює дефіцит вагонів під завантаження. А шахта «Зарічна», яка вже третій рік не дає вугілля, й надалі є фінансовим тягарем у складі держпідприємства, а не передана, як належить, на реструктуризацію.
Серед стратегічних завдань на цей рік Олег Акімов виділив: запуск чотирьох лав; отримання й освоєння кредитних коштів під держгарантії у сумі 340 млн. грн. на обладнання лав на шахтах «Відродження» та «Степова»; будівництво збагачувальної мініфабрики на «Червоноградській».
– Щодо новоствореної Національної вугільної кампанії, то у випадку прийняття рішення про приєднання – ДП «Львіввугілля» повинно увійти туди у цілісному майновому комплексі, – зазначив він. – Досягнуті позитивні зміни доводять можливість адміністрації та колективів
вирішувати проблеми сьогодення.
Голова ЛТО ППВПУ Олег Турчин наголосив, що торік проведено вісім акцій по захисту соціальноекономічних інтересів спілчан і всіх шахтарів регіону, проводилися регулярні зустрічі з головою ЛОДА Олегом Синюткою, міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом, іншими представниками міністерства по питаннях підняття та виплати зарплати, технічного обладнання та ЗІЗ по питаннях виплати зарплати та відвантаження вугілля… Найвагомішим результатом співпраці з адміністрацією ДП «Львіввугілля» стало те, що вдалося поетапно підняти заробітну плату працівникам, починаючи з вересня по грудень 2017 р. на 40 %. Це дало можливість призупинити відтік робітничих кадрів.
Голова Регіонального об’єднання НПГУ м. Червоноград Віталій Оніжук також відзначив, що ДП «Львіввугілля» на фоні інших держшахт працює позитивно, з достойною оплатою праці. Якщо не буде налагоджено належного збуту товарної продукції, спілчани НПГУ готові вдатися до радикальних акцій протесту. Також він подякував колективам шахт «Великомостівська», «Межирічанська» та «Степова» за допомогу воїнам на Сході.
Делегат говорили про охорону праці, забезпечення спецодягом, перевезень тощо.
Перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський вкотре підтвердив, що очільник ЛОДА Олег Синютка переконаний, що ДП «Львіввугілля» повинно працювати цілісним майновим комплексом, а обладміністрація завжди на зв’язку із адміністрацією, профспілковими лідерами та оперативно долучається до вирішення шахтарських питань на всіх рівнях, сприяє залученню інвестицій у обласну вугільну галузь.
Про своє бачення розв’язання шахтарських проблем розповіли й представники місцевої влади – голова Сокальської районної ради Микола Пасько та міський голова Червонограда Андрій Залівський. Зокрема, М. Пасько наголосив, що ДП «Львіввугілля» до районного бюджету сплачує більше сорока відсотків коштів, і це є вагомою часткою. Підприємство найпотужніше в регіоні. І районна рада сприятиме в подальшому його розвитку. Очільник районної ради відповів також на запитання присутніх щодо ремонту доріг в районі.
Львівська територіальна організація профспілки працівників вугільної промисловості України та Регіональне об’єднання незалежної профспілки гірників України м. Червоноград закріпили за собою право участі у процесі структурних змін при реформуванні галузі.
Марина ГРОМИК.
Фото автора.