Головна Культура СТЕЖКАМИ ДУХОВНОСТІ

СТЕЖКАМИ ДУХОВНОСТІ

Від виданої першої збірки до другої – «Під склепінням дивосвіту» (Червоноград: ФОП Панасюк Р., 2018. – 112 с.) Надії Самсін, поетеси з с. Добрячин, минуло чотири роки. Що змінилося за цей час?.. Насамперед, автор творчо зросла, розширила діапазон тем, художню палітру, невпинно шукає нові форми вірша і вже встигла завоювати серця багатьох шанувальників поетичного слова. Принаймні, про це свідчать численні відгуки на Facebook Надії Самсін, куди вона час від часу ставить свої поезії. Ця авторка завжди залишається вірною собі. Віднайти істину в житті, Бога в серці (а такий пошук потрібно здійснювати повсякчас!) – концептуальний мотив її віршів. Вона також тяжіє до філософського осмислення навколишньої дійсності, боляче реагує на всі людські біди, негаразди у нашому суспільстві, поматеринськи вболіває за тих, хто зі зброєю в руках захищає Україну й веде нерівну боротьбу з московським загарбником. Тому поряд з глибоким ліризмом творам поетеси притаманний і драматизм:

Чому невблаганно жорстоким став світ?
Бо душі людські зачерствіли.
І хоч ще пишніш в нім цвіте горицвіт,
Та ріки добра в нім зміліли.

Збірка цілком вмотивовано розділена на шість розділів, а окремі з них – на цикли: «У молитві живу і люблю», «Лети, голубко біла» (цикли «Я люблю тебе, мій рідний краю», «Жити – Україні служити!»), «Ймення матері святе» (цикли «Я матусю свою усім серцем люблю», «Вітання отцю Василю Білецькому», «Я вважаю є потреба написати щось про себе»), «При нагоді шану віддаю красіприроді», «Кохання – це троянди цвіт», «А тепер всім на потіху трішки гумору і сміху».

В одному з творів зізнається перед читачем: «Я закохана у вірші». (Ніні! Не у власні. До написаного ставиться критично. Адже завжди прагне творити щось краще, змістовніше… Мова – про «високу поезію взагалі!»). Відтак – свої думки, почуття прагне донести до людей поетичним словом:

Під склепінням дивосвіту
Килим виткано із квітів…
Я слова в рядки складаю
І красу цю величаю.

Пише Надія Самсін про духовність, Україну, український народ, воїнівзахисників Вітчизни, рідний край і родину; є у неї багато присвят…
Член Червоноградського літературномистецького об’єднання «Третій горизонт» Марія Обшарська виступила у збірці з грунтовним «післясловом» (чи замість «після мови») про творчість Надії Самсін. Ілюстрував збірку художник Сергій Солодкий – колишній однокласник поетеси.

Тарас ЛЕХМАН,•журналіст.