13 листопада в Сокальській районній раді пройшов семінар для вчителів-адміністраторів інтерактивної системи «ОКо». Захід був спрямований на підвищення кваліфікації педагогів, які працюють в освітньому інтернетресурсі, ведуть у ньому журнали успішності та відвідуваності, заповнюють розклад занять тощо.
На початку семінару голова Сокальської районної ради Микола Пасько ознайомив вчителів із кількома нововведеннями, ініціаторами яких виступають депутати райради. Зокрема, у 2019 році, за кошти районного бюджету, були розроблені такі електронні сервіси: електронна інвестиційна карта Сокальського району, «Стежками Героїв Сокальщини», вищеназвана система «ОКо».
Перший сервіс – «Інвестуй в Сокальщину». Це інвестиційна карта Сокальського району, яка надає інформацію про інвестиційні пропозиції на території Сокальського району, капітальні вкладення, які перебувають в процесі реалізації та вже реалізовані, із можливістю сортування за місцевими радами, галузями і бюджетами.
Відтак, на прикладі Карівської сільської ради, Микола Пасько продемонстрував як користуватись інвестиційним вебресурсом, як побачити скільки місцева рада змогла залучити коштів на свою територію і з яких джерел. Окрім того, очільник райради наголосив, що електронний сервіс є дієвим путівником для інвесторів, тому що дає можливість побачити інформацію про об’єкти чи земельні ділянки, які їх цікавлять і навпаки, оприлюднити свої інвестиційні пропозиції.
Наступний електронний сервіс, про який говорив Микола Пасько, не є новим для Сокальського району. З 2016 року Сокальська районна рада, під час роботи сесії, використовує електронну систему «Голос». За її допомогою спрощено процедуру голосування і підрахунок голосів. «Я переконаний, що в Україні є небагато місцевих рад, які працюють так відкрито і прозоро, як Сокальська районна рада. У цій системі можна побачити всі прийняті рішення на засіданні сесії райради, подані проєкти рішень, а також інформацію про діяльність самого депутата: як районний обранець відвідує сесії, скільки подає проєктів рішень, як голосує. Тобто, це сервіс, який дає можливість побачити всю роботу Сокальської районної ради», – підкреслив Микола Пасько і додав, що система «Голос» забезпечує онлайн трансляції сесійних засідань на каналі YouTube.
Ще одне сервіс – «Стежками Героїв Сокальщини» є історичним «ноухау», можливо навіть єдиним в Україні, наголосив очільник райради: «Молодь повинна знати власну історію, щоб не повторювати помилок наших дідів та прадідів, щоб не забувати своє коріння. Завдяки електронному сервісу «Стежками Героїв Сокальщини» Ви отримуєте можливість дізнатись історію свого краю та побувати на історичних місцях, якими багата наша земля. Адже в ньому міститься інформація про події, які мали місце на наших теренах, про відомі постаті, які народились, проживали чи діяли на Сокальщині. Цих даних немає в жодному підручнику з історії України, що робить цей сервіс особливо унікальним».
В майбутньому історичний сервіс планують вдосконалити за допомогою QRкоду. Людина, підійшовши до місця, де відбувалась певна подія, зможе відсканувати цей код і відразу, на гаджеті переглянути відеоролик чи прослухати аудіогід про його історію.
Присутні на семінарі переглянули презентаційний ролик про сучасних українських героїв – наших земляків, які загинули в зоні АТО. Проте, щоб створити такий відеоролик про кожну історичну постать чи подію, яка відбувалась на наших теренах під час визвольної боротьби України, потрібна допомога освітян, зазначив голова Сокальської районної ради: «Маю до Вас прохання, донести інформацію про такий історичний сервіс до директорів навчальних закладів, вчителів історії тощо. Можливо, у Вас є дані про історичну подію, що мала місце у вашому населеному пункті або ж дані про відому людину, Вашого земляка. Надайте нам інформацію, для наповнення сервісу, щоб кожна школа змогла повноцінно його використовувати на уроках історії».
Далі семінар продовжив директор компанії «Українські Інтерактивні Технології» Віктор Притулко, який є автором цих інтерактивних програм. Він нагадав вчителям про принцип роботи освітньої системи «ОКо», зупинився на основних проблемних питаннях, з якими стикаються адміністратори в школах. Також присутні обговорили, як зробити ресурс ще більш зручними та доступним для користувачів, які нові функції запровадити.
Додамо, що переглянути всі вищеназвані електронні сервіси Сокальського району можна за посиланням https://sokalshchyna. info/
Наш кор.