Йшлося на нараді керівників освітніх закладів, яка відбулася 24 вересня в сесійній залі районної ради. На порядку денному було чотири питання: найважливіше з них «Використання коштів залишків освітньої субвенції, що утворилися станом на 1 січня 2020 р.» Доповідав директор комунальної установи «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району» Микола Мисак. Він зазначив, що загальний залишок освітньої субвенції станом на 1 січня цього року складає 7118046 грн., в тому числі за 2018 р. – 3443432 грн. та за 2019 р. – 3674614 грн. За рішенням Сокальської районної ради ці кошти було скеровано на придбання шкільних автобусів – 2775000 грн., додаткові придбання на НУШ – 1850000 грн., впорядкування комп’ютерної мережі – 240000 грн., ремонтні роботи та придбання матеріалів й обладнання – 1104982 грн. Тож в розпорядження шкіл пропонується скерувати 1148064 грн.
М. Мисак також назвав напрямки використання залишків освітньої субвенції за 2018-2020 рр. у розрізі кожного навчального закладу. Кожен з присутніх міг ознайомитися з вищеназваними цифрами у таблиці, яка була подана у презентації.
Голова районної ради Микола Пасько, який вів нараду, підсумовуючи доповідь керівника ЦОЗО, додав: «За останні роки в матеріально-технічну базу шкіл Сокальського району було вкладено майже 14 млн. грн. Це гроші районного бюджету, місцевих рад та зекономлені кошти освітньої субвенції. Завдяки ефективній роботі «Центру з обслуговування закладів освіти», депутатського корпусу, керівників навчальних закладів маємо такий вагомий результат. Окрім того, в наступному бюджетному періоді також очікуємо економію освітньої субвенції. Ці кошти теж повинні надійти в кожну освітню установу району». Очільник районної ради подякував керівникам освітніх закладів за їхні зусилля, скеровані на перетворення освітнього простору навчальних закладів на сучасне освітнє середовище.
Директори багатьох шкіл висловили слова подяки депутатському корпусу районної ради, голові райради Миколі Паську та начальнику ЦОЗО Миколі Мисаку за належну увагу до освіти Сокальщини, турботу про дітей та покращення матеріально-технічного стану освітніх закладів, які за останні роки стали сучаснішими та комфортнішими як для учнів, так і працівників. Адже спільними зусиллями вдалося вирішити багаторічні проблеми навчальних установ. Йдеться про проведені ремонти покрівель, підлоги, спортзалів тощо.
Опісля М. Мисак відповів на запитання директорів, яких було чимало. Зокрема, як має функціонувати освітній заклад, коли у класі захворіла дитина на СОVID-19, або хтось з працівників школи? На жаль, такі приклади вже є у Сокальських, Стенятинській та Белзькій школах. Що робити, коли кількість хворих на цю недугу зростатиме?! Адже батьки категорично проти закриття шкіл та переведення дітей на дистанційну форму навчання. Свою точку зору щодо цього питання висловили директори: Наталія Драган (Сокальська ЗШ №4), Володимир Золочівський (Белзька ЗШ), Любов Омеляш (Сокальський ліцей №1 імені Олега Романіва), Ярослав Гаврилів (Варязька ЗШ) та інші.
У «різному» директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Галина Гібляк поінформувала про успіхи учнів та педагогів у різноманітних Всеукраїнських конкурсах та розповіла про нові конкурси для вчителів, зокрема «Вчитель року» і «Директор року». Останній, до речі, проводитиметься вперше.
Опісля наради, яка відбулася напередодні Дня вчителя, присутні сфотографувалися на пам’ять.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.