Солодощі сокальських кондитерів дарують усім радість
Проте двадцять два роки тому, коли родина Шамборовських лише розпочинала, по суті, нову для себе справу, подружжя навіть не мріяло про такий успіх. На той час кондитерський цех з виготовлення вафельних тістечок був ноу-хау. Тоді на полицях крамниць ми бачили лише декілька видів печива та цукерок. Пані Марія ризикнула змінити професію вихователя на кондитера і започаткувала власну справу. Поступово купували спеціальне обладнання – печі, міксери.
– Виробництво тістечок розпочиналося з вафельних стаканчиків, які назвали «Бім-боми», – розповідає Олеся Лук’янчук, яка працює у кондитерському цеху з часу його заснування. – Потім з’явилися ріжки та трубочки. З кожним роком зростав асортимент виробів: так з’явилися «Коко-боми» з кокосом та позитивна серія звірят: кролики, мишки, щурики, свинки. Серед яких найбільше користуються попитом у маленьких покупців свинки та кролики. Оригінальність продукції забезпечується використанням високоякісної сировини, суворим дотриманням державних стандартів технології виробництва продуктів харчування і впровадженням власної рецептурної бази.
Раніше, як стверджує пані Олеся, вони реалізовували продукцію через гуртівні, а тепер це роблять посередники, які закуповують тістечка на місці, а далі розповсюджують по всій Україні.
Сьогодні солодку продукцію «Ніки» можна купити у крамницях Львова, Тернополя, Івано-Франківська, а також на Закарпатті, в центральних та південних областях України.
На думку п. Олесі, нині ринок перенасичений різноманітними солодощами від багатьох виробників. Проте таких білкових тістечок в Україні більше ніхто не виробляє. Ніжний крем виготовляють лише з натуральних інгредієнтів.
– На жаль, через пандемію коронавірусу, – каже головний бухгалтер Оксана Кійко (на фото справа), – наші продажі значно скоротилися. Це відбилося на економічному стані підприємства, бо виробництво «Ніки» сезонне: влітку не працюємо, бо продукція швидко псується. Після локдауну ми вже не маємо тих об’ємів, що були раніше. Довелося скоротити кількість працівників, а ті, що залишилися, стабільно отримують заробітну плату, яка залежить від виробітку. Однак підприємство справно сплачує податки у місцевий бюджет та робить належні соціальні відрахування.
…У цеху стоїть аромат ванілі, шоколаду та лимону. На столах – рожеві, білі, жовті, коричневі вафельні ріжки та стаканчики, якими любить смакувати малеча. Їх для них виготовляють 10 кондитерів, які працюють у дві зміни. Кожен з них – добрий майстер своєї справи, більшість працює тут десять і більше років. Вони зізнаються, що дуже люблять солодке, можливо через це й стільки років у «Ніці».
З гордістю демонструють асортимент, розповідають про особливості приготування продукції.
– Наші тістечка смачні, бо виготовлені з натуральної сировини, – розповідає Наталія Штокало. – Купуємо їх для своїх дітей та внуків, і рекомендуємо іншим. Малеча завжди рада таким яскравим смаколикам, які викликають у них посмішку.
Виготовляти білкові тістечка є доволі складно і потребує чимало зусиль, тож збивають крем та наповнюють вафельні заготовки чоловіки. Разом з Олесею Лук’янчук працює її син Назар.
– Я вчився на повара, але коли закінчив училище, вирішив стати кондитером, як мама, – говорить він. – Це мені більше до душі. Люблю виготовляти солодкі смаколики, бо переконаний, що вони приносять радість і задоволення як дітям, так і дорослим.
Кондитери наголошують, що мода на солодке не стоїть на місці. Тому доводиться вигадувати щось новеньке. І невдовзі хочуть порадувати своїх шанувальників новим тістечком. Аби реалізовувати вироби під час коронавірусної пандемії підприємство купило пакувальну машину, щоб пакувати кожне тістечко окремо. Це практично не вплинуло на їхню вартість.
Мало хто знає, що у 2001 році директор МТВПП «Ніка» Марія Шамборовська була визнана переможцем обласного конкурсу на звання «Краща жінка-підприємець Львівщини» та неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами Львівської облдержадміністрації, обласної ради та Сокальської РДА за досягнуті успіхи у підприємницькій діяльності та вагомий внесок у розвиток підприємства на Сокальщині. Проте більшість сокальчан знають її як щирого мецената, бо вона є спонсором багатьох фестивалів-конкурсів та благодійних акцій у районі, які організовує БФ «Карітас».
Солодощі від МТВПП «Ніка» – це наче спомин з дитинства, вони приносять радість і гарний настрій як дітям, так і людям старшого покоління.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.
Р.S. Коли матеріал готувався до друку, редакції сповістили сумну звістку – 11 грудня померла багатолітній керівник МТВПП «Ніка» Марія Степанівна Шамборовська. Не віриться, що цієї світлої, доброї життєрадісної жінки, яка завжди була уважна до всіх, вміла вислухати, допомогти та підтримати, уже з нами не має. Готуючи статтю, автор мала з нею розмову, вона була повна оптимізму та планів… Однак не судилось… Низько схиляємо голови перед нею. Нехай Бог віддасть їй на небесах за все добро, що творила. Нехай земля їй буде пухом.