Головна Інтерв'ю У молодіжному центрі БФ «Карітас»-Сокаль» ми запитали старшокласниць, що їх спонукало стати...

У молодіжному центрі БФ «Карітас»-Сокаль» ми запитали старшокласниць, що їх спонукало стати во­лонтерами

ЗАВТРАШНІЙ ДЕНЬ ЗА НИМИ…

Cлово «волонтер» міцно ввійшло в наше життя після Революції Гіднос­ті й закарбувало у пам’яті моменти, коли ці люди за покликом серця, віддаючи свою енергію, час, ресурси і, ризи­куючи власним життям ради порятунку ін­ших, підтримували майданівців, везли про­дукти, амуніцію, медикаменти у зону бойових дій. Волонтери – добровільні помічники. Адже свій вільний час вони присвячують суспільним справам, беручи участь в акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, куль­турного просвітництва тощо.

Сьогодні волонтерський рух існує майже у кожному населеному пункті України. Все активніше до нього долучаються молоді люди, які підтримують благодійні акції для людей похилого віку, військових, які служать на сході України, та своїх ровесників, родини яких потрапили у скрутні життєві обставини.

Одна з таких волонтерських організацій функціонує при Благодійному фонді «Карі­тас»-Сокаль», яка об’єднує людей різних поколінь. Серед них є молодіжна волонтер­ська організація «TDTeam Sokal», створена дівчатами: Анастасією Ковалик, Яною Ярем­ко, Софією Мандрик, Оксаною Климчук, Антоніною Студент, Вітою Папроцькою.

Що спонукало старшокласниць стати во­лонтерами, запитала у них під час зустрічі у молодіжному центрі, який функціонує при БФ «Карітас»-Сокаль».

У невеличкій кімнаті світло та просторо, додають затишку різноманітні малюнки юної художниці Яни Яремко. Дівчата охоче розпо­відають як самі наводили тут лад, як повільно ця кімната ставала центром вільного спілкування, творчого, інтелектуального розвитку та співпраці молоді.

– Я з дитинства була долучена до волон­терських справ в БФ «Карітас», бо мама багато років є головою районної організації Союзу українок, і не раз брала участь у різноманітних благодійних акціях. Волонтер­ство для мене – це спосіб змінити себе та суспільство на краще, допомогти тим, хто найбільше цього потребує. Назва нашої організації розшифровується як «Завтрашній день за нами», бо переконана, що добро починається з нас самих, а волонтерство і благодійність – це два крила, які дарують людям надію і добро. Коли заступник дирек­тора Благодійного фонду «Карітас»-Сокаль» Мар’яна Яремчук запропонувала створити молодіжну організацію, погодилась і вирішила шукати однодумців, яких дуже скоро знайшла», – розповідає Софія Мандрик.

– Моя історія волонтерства розпочинаєть­ся з сьомого класу, коли мене запросили в «Карітас» пакувати новорічні подарунки, – каже учениця десятого класу Сокальської школи-ліцею №3 Тоня Студент. – Окрім того, моя мама теж колись в юності була волонтеркою в «Карітас». Півтора роки тому ми зібралися тут послухати лекцію. Після неї пані Мар’яна запитала, чи не хочемо створи­ти молодіжну волонтерську організацію? Це мене зацікавило, і вирішила спробувати. Так з’явилась наша команда «TDTeam Sokal».

Віта Папроцька, яка навчається в 11 класі СШ №3, прийшла у БФ «Карітас» допомогти дівчатам створити молодіжний простір. І не помітила, як стала частинкою команди. «Моєю першою і незабутньою акцією було паку­вання подарунків до Дня святого Миколая. Це робила вперше і була вражена: досі ніко­ли не бачила такої кількості цукерок. Мені було дуже приємно, коли побачила сяючі очі дітей, коли вони отримували солодощі від св. Миколая», – ділиться дівчина.

– Волонтерство нас дуже здружило, – до­повнює подругу одинадцятикласниця Окса­на Климчук. – Воно стало частинкою життя кожного з нас, хобі, яке витіснило всі інші, сприяло саморозвитку, вдосконаленню доб­рих рис характеру, допомогло самореалізуватися. Ми залюбки проводимо свій вільний час у молодіжному центрі, надаємо соціаль­ну допомогу самотнім та одиноким людям, дітям, які перебувають у скрутних обстави­нах… Хочемо, щоб наше суспільство става­ло кращим… Маємо можливість робити проєк­ти, які для нас цікаві. Пані Мар’яна завжди нас підтримує і допомагає.

Дівчата пригадали й інші волонтерські ак­ції, як організовували спершу для свого саморозвитку, а потім захотіли поділитися здобутими знаннями з однолітками. У рам­ках проєкту «Агенти Змін Діти» провели ряд лекцій, до них залучали лікарів, освітян, психологів. Зокрема, це був триденний курс статевої освіти для підлітків. Він зацікавив тридцятьох підлітків. Спікерами були фахів­ці-лікарі, психологи.

Однак найбільше запам’ятався проєкт «Канікули саморозвитку», який організували і проводили в БФ «Карітас» для тридцяти дітей. Позитивні відгуки його учасників дода­ли їм впевненості та бажання організовувати інші креативні заходи для особистого розвитку, навчання, творчості та активного доз­вілля для молоді.

Зараз дівчата працюють над тим, щоб ор­ганізувати цікаві зимові канікули для ровесників, хочуть зацікавити їх, аби ті відволік­лися від гаджетів та більше спілкувалися. Пандемія ковіду нині навчила цінувати друзів, спілкування та власний простір. На часі готування подарунків для дітей до Дня святого Миколая. І у цьому році БФ «Карі­тас» проводитиме традиційну акцію «Поміч­ники святого Миколая». Та у дівчат є багато помічників, які охоче допоможуть їм у цьому.

За рік роботи у молодіжному просторі, ка­жуть юнки, у всіх з’явилося вміння говорити і критично мислити, а також навчилися тер­плячості, бо бували дні, коли їм доводилося по дев’ять годин стояти і пакувати цукерки. Дівчата горді, що їх називають волонтерами, що завдяки їхнім старанням, десятки людей отримують настільки необхідну їм допомогу.

Цей проєкт уcпішно розвивається, і зас­тупник директора БФ «Карітас»-Сокаль» Мар’яна Яремчук дуже рада, що має таких відповідальних добровільних помічників.

– Учасники Центру безкорисливі та добрі, готові протягнути руку допомоги та не зали­шити в біді тих, кому погано, – наголошує пані Мар’яна. – Волонтерство – це не робо­та, а покликання. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – те, що дає поштовх людині стати волонтером. Прикладом цьому є українські волонтери, завдяки їхній шляхетній жертовності, актив­ній громадянській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистояла й зберег­ла незалежність.

Любов ПУЗИЧ.