Головна Інтерв'ю ПАТРІОТИЧНИМ ДУХОМ – ВІЙСЬКОВИМ!

ПАТРІОТИЧНИМ ДУХОМ – ВІЙСЬКОВИМ!

Третій рік в Україні триває війна, яка несе горе, руйнування, мате­рям – сльози, калічить долі, робить дітей-сиротами… Це впливає на емоційний стан людей і веде до розчарувань. Багато хто втомився, зневірився, втратив надію, що це лихоліття скоро закінчиться… На щастя, не всі опускають руки. Пи­шаюся тим, що жителі громад сіл Поториці, Горбків і Велике попри все не втрачають віри у перемогу, й надалі, не втомлюючись, допома­гають нашим захисникам. Зокрема, в с. Поториця активну волонтерсь­ку нішу на свої тендітні плечі взяла Оксана Кіх. Вона разом з чоловіком Василем, хоча не має власного транспорту, щотижня організовує збір продуктів і різними шляхами доставляє його волонтерам. Зви­чайно, не обходиться без допомоги й інших волонтерів. У с. Горбків згуртував навколо себе громаду парох села Павло Пащук, який не тільки організовує збір продуктів, а й активно залучає молодь, щоб допомогти ЗСУ. Напередодні свята Стрітення, воскові свічки, зроблені руками наших дітей, розліталися на «ура», а усі зібрані кошти пішли на підтримку українського війська.

Не залишається осторонь й гро­мада села Велике, яка з початку повномасштабного вторгнення втратила найбільше Героїв з нашо­го старостинського округу. А згурту­вав усіх біля себе керівник ТзОВ «Галичхутро» Василь Муха, який з перших днів війни разом з сім’єю, працівниками і жителями громади активно допомогають, витрачаючи й власні ресурси. З перших днів і до сьогодні, тут кожен житель віддає, що може задля спільної перемоги.

Свою вагому лепту в допомогу ЗСУ вкладають й працівники На­родних домів – Юля Новосад, Во­лодимир Рак, Надія Шумило, які, щоб підтримати збір на дрон чи автомобіль для військових, разом з аматорами художньої самодіяль­ності проводять благодійні концер­ти чи інші просвітницькі заходи в населених пунктах. Активні вчителі та учні школи, котрі  підтримують наше військо.

Важко й боляче працювати в умовах воєнного стану. Всі ми хоті­ли б бачити наші села квітучими, з відремонтованими дорогами і гарними тротуарними доріжками, однак війна перекреслила наші плани. І зараз кожен розуміє, що першочергове завдання – це під­тримати дух хлопців на передовій і перемогти ворога, бо тільки спіль­ними зусиллями ми зможемо його здолати. І як не дивно, але на цей час нікого з людей не хвилює ре­монт дороги чи встановлення спор­тивного майданчика. Хвилює лише одне – допомога армії. З таким патріотичним духом і вірою, пере­мога обов’язково буде за нами. А потім – і дороги, і майданчики, і тротуари, бо живемо у квітучій кра­їні, з солов’їною мовою, з найцінні­шими звичаями і найкращими людьми. Разом до перемоги! Сла­ва Україні!

Ольга КАЛЬМУК,
староста сіл Поториця, Горбків, Велике.