Головна Інтерв'ю Про роботу в окрузі – Ольга САВКА, староста сіл Волиця та Комарів

Про роботу в окрузі – Ольга САВКА, староста сіл Волиця та Комарів

АКТИВНА ГРОМАДА – УСПІШНА ГРОМАДА!

У 2023 році працівниками старостинського округу проведена робота щодо роздачі гро­мадянам нарахування земельного податку та податку на нерухоме майно. Здійснюєть­ся моніторинг за дотриманням на підвідом­чій території громадського порядку, станом виконання прийнятих рішень міської ради, правил благоустрою населеного пункту, за­безпечується чистота і порядок.

Основний вид діяльності округу – це ви­робництво сільськогосподарської продукції. На території старостинського округу здійсню­ють сільськогосподарську діяльність ПАФ «Білий Стік», тепличний комплекс ТОВ «Со­теко», фермерські господарства ФГ Іванчина П. М. та ФГ Іванчина Р. О., ФОП Івать В. І., ФОП Осика М. П. Також здійснюють підпри­ємницьку діяльність сім магазинів – шість продуктових та один будівельний, м’ясоком­бінат ТОВ «Інком-інвест».

На території округу функціонують Волиць­ка ЗШ І-ІІІ ст. та Комарівська початкова школа, Волицький КЗДО та Комарівський КЗДО, Народний дім с. Комарів, амбулаторія загальної практики сімейної медицини на два лікаря, дві сільських бібліотеки, відділен­ня поштового зв’язку, яке обслуговує чотири села (Комарів, Волиця, Зубків, Переспа), пункт видачі «Нової пошти», ОЛК «Ровес­ник», ТОВ «Оператор ГТС України» Бібрське ЛВ УМГ Сокальський ПМ. Здійснюються богослужіння у ПЦУ і УГКЦ Преображення Господнього у с. Волиця та Покрови Пресвя­тої Богородиці у с. Комарів та Церкві христи­ян віри євангельської у с. Волиця.

Станом на 31.12.2023 р. на території Во­лицького старостинського округу, до складу якого входять села Волиця та Комарів зареєстровано на проживання 1808 осіб, зокрема: с. Волиця – 1061 особа, с .Комарів – 747. Будинків – 545, з них заселені – 520.

Адміністративні послуги. З метою забез­печення належної доступності адміністра­тивних послуг, створення зручних умов для їх отримання в старостинському окрузі ство­рено віддалене місце роботи адміністратора Центру надання адміністра­тивних послуг та покладено обов’язки на старосту сприяти жителям у підготовці до­кументів, що пода­ються до органів соціаль­ного захисту та Пенсійного фонду, надавати адміністративні послуги для оформлення субсидії, пільг чи різних видів соціальної допомоги, компен­сації та інших потреб.

За 2023 рік мною видано населенню всьо­го: довідок різного характеру – 484; витяг про реєстрацію місця проживання – 241; реєстрація місця проживання – 30; зняття з зареєстрованого місця проживання – 57; довідок внутрішньо-переміщеним особам – 3; вихідні листи (звернення, відповіді на запити) – 56 листів.

Надано населенню адміністративних пос­луг по призначенню різних видів допомог, пільг та субсидій через реєстр Соціальна громада – 132 заяви (допомога – 59 особам, субсидія – 49 особам, пільга – 21 особам, присвоєння статусу ВПО – 3 особам).

Заяви на отримання дозволів на виготов­лення/затвердження документації на зе­мельні ділянки різного цільового призна­чення для подальшої передачі в оренду/ власність, заяви на допомоги до місцевого депутата чи районних депутатів, заяви про видачу дублікатів свідоцтв, присвоєння/зміну поштової адреси, клопотання про виїзд комісій для вирішення різного роду проблем, заяви про надання дозволу на зрізання/ очистку дерев та інші звернення оформля­ються жителями в старостинському окрузі та подаються на розгляд сесії чи виконав­чого комітету Сокальської міської ради.

Благоустрій.

18 травня минулого року, на підставі рі­шення 33 сесії VII скликання Сокальської міської ради, було внесено зміни в Програму благоустрою на 2023 рік та передбачено видатки на проведення робіт з благоустрою на кожен старостинський округ по 200000 грн. відповідно. 26 червня 2023 р. я скерува­ла запит міському голові, директору КП «Сокальжитлокомунсервіс» та голові депутатської комісії з питань ЖКГ з проханням виконати роботи по благоустрою сіл Волиця та Кома­рів, а саме: утримання місць поховання, ут­римання вуличного освітлення, встановлен­ня дорожніх знаків, ремонт спортивних та дитячих майданчиків, утримання вулично-дорожньої мережі. Додатково також скерову­валися листи щодо потреби закупівлі кущорі­за, паркових лавок та здійснення догляду за зеленими насадженнями (обрізка дерев, кущів, косіння газонів).

Про використані кошти та здійснені роботи детально розповіла на зборах громади, які відбулися цьогоріч в останню неділю лютого:

  1. Грейдерування вул. Кутова с. Комарів та вул. Лесі Українки с. Волиця – 3995,65 грн.
  2. Підсипання вулиць Кутова та Т. Шевчен­ка с. Комарів піщано-щебеневою сумішшю – 45182,86 грн.
  3. Монтаж вуличного освітлення на частині вул. Т. Шевченка с. Волиця (від дитсадочку до стадіону, біля Дому молитви) – 33232,54 грн.
  4. Косіння трави, обрізка дерев та кущів – 20178,03 грн.
  5. Встановлення восьми дорожніх знаків у Волиці та Комареві – 27046,68 грн.
  6. Влаштування заїзду на нове кладовище с. Волиця (щебінь, пісок) – 35522,45 грн.
  7. Купівля лавок садових (4 шт.) – 19091,78 грн.
  8. Капітальний ремонт дороги Волиця – Зубків (880 м) – 4500000,00 грн.
  9. Капітальний ремонт каналізаційної сис­теми КЗДО с. Комарів – 231000,00 грн.

Утримання місць поховання. На сьогод­ні утримання кладовищ в належному стані, обгородження їх, озеле­нення, обкошування та охорона території в цілому покладається на громаду села. В кожному населеному пункті є відповідальні люди за збір коштів на благоустрій, їх вико­ристання та ведення обліку, про що звітують щороку на зборах перед громадою. В червні 2023 року на кла­довищі с. Волиця збудували свердловину на ручну помпу за кошти громади (20000 грн.), самостійно замостили поребриком та бруківкою місце біля води. В с. Комарів в 2023 р. обрали відповідальну особу на кла­довищі – Ярослава Дикого. Він стежить за порядком поховання, дбає про обкошування території та благоустрій цвинтаря загалом. Громада задоволена роботою п. Ярослава та вдячна за відпові­дальність та наполег­ливість.

В 2023 р. завершили будівництво нового кладовища в с. Волиця, яке розпочалося ще в 2021 р. Тоді ПАФ «Білий Стік» закупила секційну огорожу по периметру всієї ді­лянки, площею 0,4900 га в сумі 106449 грн. Громада та підприємці зібрали кошти в сумі 70100 грн., за які замостили поребри­ком та бруківкою майданчик для молитви біля хреста та заїзд на кладовище. Закупле­но будівельні матеріали за кошти Сокаль­ської міської ради (бетон на встановлення огорожі, щебінь, пісок для заїзду на кладо­вище) в сумі 70 030,41 грн. Небайдужі жителі та парафіяни УАПЦ с. Волиця пожертвували бруківку безкоштовно.

Поводження з твердими побутовими відходами. Вивіз ТПВ від населення грома­ди здійснюється централізовано двічі – в першу та останню суботу місяця з Волиці та Комарева відповідно. Торік було організо­вано 24 вивезення ТПВ від населення. Ук­ладена угода між ГО «Оберіг» та КП «Сокальжитлокомунсервіс» на захоронення ТПВ на місцевому полігоні. Та угода між ГО «Оберіг» та ПАФ «Білий Стік» про надання транспортних послуг для вивезення ТПВ. Таким чином за кошти жителів громади здій­снюється вивіз сміття не лише з домогоспо­дарств, а й з кладовищ, стадіонів, школи, придорожніх смуг та лісів, громадських місць. Організовуються толоки та прибиран­ня територій перед наближенням престольних празників, релігійних та державних свят та поминальних днів на постійній основі.

Користування водонапірною башнею. У с. Комарів розташований централізований водопровід зі свердловиною, яка перебуває на балансі релігійної громади УГКЦ Покрови Пресвятої Богородиці та обслуговує 90 до­могосподарств. Ремонт, закупівля матеріалів на обслуговування водопроводу лежить на відповідальності людей. В 2023 році за кош­ти жителів громади було встановлено бетон­ну кришку, 5 каналізаційних люків на коло­дязі загальною вартістю 2625 грн. Також проводилась ліквідація аварійної ділянки водопроводу, а саме – заміна труб та кон­струкцій колодязя на загальну суму 55000 грн. коштів жителів с. Комарів.

Утримання вулично-дорожньої мережі та встановлення технічних засобів регулювання дорожнім рухом. В 2023 р. згідно з Програмою благоустрою здійснено грейде­рування та улаштування доріг щебенево-піщаною сумішшю 39 т по вул. Кутова та 13 т по вул. Т. Шевченка в с. Комарів загальною вартістю 45182,86 грн. Також жителі вул. Кутова за власні кошти в сумі 12000 грн. + 5 400 грн. купили 66 т породи, транспортні послуги по плануванню надала ПАФ «Білий Стік» та КП «Сокальжитлокомунсервіс».

За кошти ПАФ «Білий Стік» зроблено ре­монт дороги Комарів – Волиця протяжністю 5000 м – 600 000 грн. ТОВ «Сотеко» виді­ляє шлак для підсипання доріг.

В 2023 р. за кошти місцевого бюджету по Програмі благоустрою було встановлено 8 дорожніх знаків на суму 47277,09 грн.

2.4. Утримання вуличного освітлення. В липні та жовтні 2023 р. за кошти місцевого бюджету по Програмі благоустрою в сумі 30224,44 грн. було здійснено монтаж вулич­ного освітлення на частині вул. Т. Шевченка (біля дитсадочку, Народного дому, стадіону та Дому молитви). На попередньо встанов­лені опори за кошти фермера Осики М. П. (5000 грн.) було натягнуто 440 м сіпу та встановлено 8 світильників.

Догляд за зеленими насадженнями. В травні, липні та листопаді за рахунок коштів місцевого бюджету по Програмі благоустрою на загальну суму 20178,03 грн. працівники КП «Сокальжитлокомунсервіс» косили траву на стадіоні та громадських місцях, обрізали кущі біля НД с. Волиця. На суму 15152,21 грн. купили 4 садові лавки, які будуть встановлені на дитячих майданчиках у Волиці та Комареві.

Культурне та громадське життя.

Спільно з учнями та вчителями Волицької та Комарівської шкіл, з вихованцями, вихо­вателями та працівниками закладів дошкіль­ної освіти Волиці та Комарева, керівником та художнім керівником НД с. Комарів, на­родним колективом НД с. Комарів «Галицькі візерунки», з бібліотекарями місцевих біблі­отек, з парафіянами та настоятелями цер­ков, з жителями-аматорами, протягом 2023 року на території нашого старостинського округу відбулась велика кількість творчих та культурних заходів. Зовсім юні і поважного віку жителі організували відзначення Різдвя­них свят, Шевченкових днів, Дня вишиванки, Дня Незалежності та інших державних та релігійних свят. Усі заходи – благо­дійні, ме­тою було підтримати наших вої­нів, а також відроджувати, плекати, зберігати наці­ональне мистецтво, традиції та культуру.

До нас у гості з благодійно-мистецькими заходами на підтримку Збройних cил України у 2023 році приїжджали народний аматорський вокальний ансамбль НД
с. Розжалів «Любисток», ГО «Аматорський хореографічний колектив «Молодички» з м. Червоноград, Херсонський академічний обласний театр ляльок, театр «Українське коло» с. Поздимир, Творче об’єднання «Добро» разом з рукодільницями «Країна Handmade» та ін.

З перших днів війни і досі жителі громади тримають надійний тил для тих, хто стоїть на захисті нашої держави та тих, котрих вій­на заставила покинути свої домівки. Шкільна спільнота продовжує плести маскувальні сітки, організовує збір овочів, солодощів, консервації для воїнів, виготовляє окопні свічки та ще багато добрих справ. Дошкіль­ники випікали солодощі, медові пряники, пампухи, фарбували листівки для піднесен­ня духу наших захисників.

Незважаючи на втому, спільнота Госпо­диньок не збавляє обертів, продовжує готу­вати домашню їжу для воїнів, організовує лотереї, продажі солодощів. Наші Герої від­чувають постійну турботу Господиньок – гостинці від Святого Миколая, кутя в час Різдва. А в переддень Великодніх свят орга­нізували грандіозний задум «Великодній ко­шик для Героя», до якого долучилася вели­чезна кількість людей. Зі слів Галини Мельник та Наталії Цибулі, було приготовлено 247 ковбас, духмяні пасочки, сир, цвиклі, освячено все священниками та відправлено на фронт. Господиньок завжди підтримують підприємці, фермери, жителі сіл, учні та вчителі, вихованці та вихователі.

Хочу подякувати кожному жителю, хто постійно допомагає фінансово та виконує роботи по благоустрою сіл – обкошує кладо­вища та громадські місця, придорожні смуги, прибирає сміття, обслуговує вуличне освіт­лення та централізований водопровід. Усім, хто збирає кошти з громади за сміття, воду, кладовище і веде облік грошей: фермерам, керівникам та працівникам підприємств, під­приємцям за підтримку; місцевому та район­ним депутатам; керівникам і працівникам закладів культури, освіти, медицини та зв’яз­ку; настоятелям церков, представникам цер­ковних комітетів та парафіянам; господинь-кам та благодійникам! Особлива вдячність нашим воїнам за захист держави та само­пожертву! Ви – наші Герої! Також висловлюю вдячність за співпрацю діловоду, міському голові та його заступникам, керівникам відділів та комунальних підприємств!

Вас усіх багато. Але наша єдність в минулому році дала великі результати і успіхи. Тож продовжуємо в тому ж дусі!

Ольга САВКА,
староста сіл Волиця та Комарів Сокальської міської територіальної громади.

 

На знімку: працівники старостинського округу, Народного дому, бібліотеки, амбу­латорії та агрофірми у День вишиванки.