Головна Економіка Сьогодні тістечка МТВПП «Ніка» добре знані не тільки на Сокальщині, але й...

Сьогодні тістечка МТВПП «Ніка» добре знані не тільки на Сокальщині, але й на Га­личині та Закарпатті

Солодощі сокальських кондитерів дарують усім радість

Проте двадцять два роки тому, коли родина Шамборовських лише розпочинала, по суті, нову для себе справу, подружжя навіть не мріяло про такий успіх. На той час кондитерський цех з виготовлення вафельних тістечок був ноу-хау. Тоді на полицях крамниць ми ба­чили лише декілька видів печива та цукерок. Пані Марія ризикнула змінити професію вихова­теля на кондитера і започаткувала власну справу. Поступово купували спеціальне об­ладнання – печі, міксери.

– Виробництво тістечок розпочиналося з вафельних стаканчиків, які назвали «Бім-боми», – розповідає Олеся Лук’янчук, яка працює у кондитерському цеху з часу його заснування. – Потім з’явилися ріжки та тру­бочки. З кожним роком зростав асортимент виробів: так з’явилися «Коко-боми» з коко­сом та позитивна серія звірят: кролики, миш­ки, щурики, свинки. Серед яких найбільше користуються попитом у маленьких покупців свинки та кролики. Оригінальність продукції забезпечується використанням високоякісної сировини, суворим дотриманням дер­жавних стандартів технології виробництва продуктів харчування і впровадженням власної рецептурної бази.

Раніше, як стверджує пані Олеся, вони реалізовували продукцію через гуртівні, а тепер це роблять посередники, які закупову­ють тістечка на місці, а далі розповсюджують по всій Україні.

Сьогодні солодку продукцію «Ніки» можна купити у крамницях Львова, Тернополя, Іва­но-Франківська, а також на Закарпатті, в центральних та південних областях України.

На думку п. Олесі, нині ринок перенасиче­ний різноманітними солодощами від багатьох виробників. Проте таких білкових тісте­чок в Україні більше ніхто не виробляє. Ніжний крем виготовляють лише з натуральних інгредієнтів.

– На жаль, через пандемію коронавірусу, – каже головний бухгалтер Оксана Кійко (на фото справа), – наші продажі значно ско­ротилися. Це відби­лося на економічному стані підприємства, бо виробництво «Ніки» сезонне: влітку не працюємо, бо продукція швидко псується. Після локдауну ми вже не маємо тих об’ємів, що були раніше. Дове­лося скоротити кіль­кість працівників, а ті, що залишилися, ста­більно отримують заро­бітну плату, яка за­лежить від виробітку. Од­нак підприємство справно сплачує податки у місцевий бюджет та робить належні соці­альні відрахування.

…У цеху стоїть аромат ванілі, шоколаду та лимону. На столах – рожеві, білі, жовті, коричневі вафельні ріжки та стаканчики, якими любить смакувати малеча. Їх для них виготовляють 10 кондитерів, які працюють у дві зміни. Кожен з них – добрий майстер своєї справи, більшість працює тут десять і більше років. Вони зізнаються, що дуже люблять солодке, можливо через це й стіль­ки років у «Ніці».

З гордістю демонструють асортимент, роз­повідають про особливості приготування продукції.

– Наші тістечка смачні, бо виготовлені з натуральної сировини, – розповідає Наталія Штокало. – Купуємо їх для своїх дітей та внуків, і рекомендуємо іншим. Малеча зав­жди рада таким яскравим смаколикам, які викликають у них посмішку.

Виготовляти білкові тістечка є доволі складно і потребує чимало зусиль, тож збивають крем та наповнюють вафельні заго­товки чоловіки. Разом з Олесею Лук’янчук працює її син Назар.

– Я вчився на повара, але коли закінчив училище, вирішив стати кондитером, як мама, – говорить він. – Це мені більше до душі. Люблю виготовляти солодкі смаколики, бо переконаний, що вони приносять радість і задоволення як дітям, так і дорослим.

Кондитери наголошують, що мода на со­лодке не стоїть на місці. Тому доводиться вигаду­вати щось новеньке. І невдовзі хочуть пора­дувати своїх шанувальників новим тістечком. Аби реалізовувати вироби під час коронавірусної пандемії підприємство купило пакувальну машину, щоб пакувати кожне тістечко окремо. Це практично не вплинуло на їхню вартість.

Мало хто знає, що у 2001 році директор МТВПП «Ніка» Марія Шамборовська була визнана переможцем обласного конкурсу на звання «Краща жінка-підприємець Львівщини» та неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами Львівської облдержадміністрації, обласної ради та Сокальської РДА за досягнуті успіхи у підприємницькій діяльності та вагомий внесок у розвиток під­приємства на Сокальщині. Проте більшість сокальчан знають її як щирого мецената, бо вона є спонсором багатьох фестивалів-конкурсів та благодійних акцій у районі, які організовує БФ «Карітас».

Солодощі від МТВПП «Ніка» – це наче спомин з дитинства, вони приносять радість і гарний настрій як дітям, так і людям стар­шого покоління.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Р.S. Коли матеріал готувався до друку, редакції сповістили сумну звістку – 11 грудня померла багатолітній керівник МТВПП «Ніка» Марія Степанівна Шамборовська. Не віриться, що цієї світлої, доброї життєра­дісної жінки, яка завжди була уважна до всіх, вміла вислухати, допомогти та підтри­мати, уже з нами не має. Готуючи статтю, автор мала з нею розмову, вона була повна оптимізму та планів… Однак не судилось… Низько схиляємо голови перед нею. Нехай Бог віддасть їй на небесах за все добро, що творила. Нехай земля їй буде пухом.