Головна Цікаво Холодильна камера для зберігання фруктів – як вибрати

Холодильна камера для зберігання фруктів – як вибрати

Всі ми любимо фрукти за їх користь, смак та зовнішній вид. Але на жаль, вони не можуть зберегти усі свої найкращі якості вічно без спеціальних умов. Що саме дає нам змогу насолоджуватись фруктами навіть взимку? Вірно — правильні умови їх зберігання та охолодження.

Детальніше про це сьогодні хотілось би з вами поспілкуватися. Що ж, почнемо.

Холодильні камери

Холодильна камера — це багатофункціональна система, у якій за рахунок постійної циркуляції прохолодного повітря фрукти зберігаються у свіжому стані. Вигляд має великої конструкції стін з пінополіуретана та будівельних панелей товщиною до 0.8 метрів

Як заморожуються фрукти в холодильній камері?

Зберегти плоди в первісному вигляді можна шляхом зниження температури продукту, що можливо за рахунок поступового охолодження або різкого заморожування. У момент охолодження рідина, яка міститься в м’якоті фруктів і ягід, випаровується, що супроводжується порушенням форми товару.

Для запобігання погіршення виду і збереження поживної цінності плодів, необхідно суворо дотримуватися технології заморожування. Цей процес не буває швидким. Відразу після збору врожаю фрукти необхідно поступово охолоджувати.

У виробничих умовах для зберігання і дозрівання плодів застосовується холодильна камера або фруктосховище. Плоди надходять в камеру безпосередньо після збору: чим раніше поміщається продукція після збору врожаю, тим краще зберігаються властивості. Рекомендується не перевищувати п’ятигодинний інтервал між збором врожаю і охолодженням. Якщо кісточкові плоди зібрані в недозрілому стані, процедуру охолодження необхідно відстрочити додатково на пару десятків годин.

Технологія зберігання плодів у фруктосховищі відрізняється, тут все залежить від сорту. Пізні плоди відмінно зберігають свій вигляд і можуть зберігатися в холодильних установках тривалий період. Ранні плоди швидко псуються і не можуть довгий час зберігати свою текстуру.

Кожен сорт по-своєму переносить охолодження і заморожування. Існують плоди, здатні витримувати мінусові температури, але є і такі фрукти, які при позначці в +10 °С втрачають властивості. Ознаками псування стає зміна кольору шкірки, розм’якшення текстури. Термін зберігання продукції у фруктосховищі визначається станом м’якоті: чим м’якше маса, тим коротше термін її збереження.

Де можна замовити проектування та монтаж холодильної камери?

Наш вибір — це “Міністерство Холоду” Mincold https://mincold.com.ua/kholodilnyye-kamery/dlya-fruktov/, як вважаються спеціалістами у проектуванні фруктосховищ та холодильних камер. Якщо ви займаєтесь фруктами, але не маєте холодильних камер та великих фруктосховищ, то вам стовідсотково потрібно завітати на сайт до них.